• Światowe Święto Pluszowego Misia w przedszkolu

• 30.11.2014 14:22
        • 25 listopada Nasze Przedszkole obchodziło Światowe Święto Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane pluszaki - misiaki. Opowiedziały jak ich maskotki mają na imię, a także w co najbardziej się lubią z nimi bawić.

Olbrzymią niespodziankę zrobiła Nam Nasza pani Ewa z biblioteki, która zaprosiła Nas do siebie , by przybliżyć historię tego pięknego święta. Okazało się, że przedszkolaki znają mnóstwo bajkowych, jak i tych książkowych misiów. Jedno przez drugie wymieniały imiona : Kubuś Puchatek , Miś Uszatek, Gumisie, itp. Jak na prawdziwe urodziny przystało dzieci gromko odśpiewały „STO LAT” i wspólnie zatańczyły misiowy taniec.

Na zakończenie tego jakże miłego dnia przedszkolaki narysowały tort dla solenizanta oraz portret ukochanego przez wszystkich pluszowego misia.
          Marta Flis

• Konkurs plastyczny „Jesień wokół nas”

• 16.11.2014 15:14
        • Za nami kolejny konkurs plastyczny pod hasłem „Jesień wokół nas”. Podobnie jak w latach ubiegłych  napłynęło wiele ciekawych prac. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Jak sprawiedliwie ocenić zarówno wkład pracy własnej jak i zaangażowanie i współpracę rodziców? Jury miało twardy orzech do zgryzienia. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach wiekowych 3 – 4 latków  oraz 5 -6 latków.

W pierwszej grupie nagodzono prace:
          • Amelki M. i Amelki P. (II gr.)
          • Elizy i Mikołaja M. (I i III gr.)
          • Daniela S. (II gr.)
          • Izy Z. (I gr.)
          • Kornela W. (II gr.)

Wśród starszyzny przedszkolnej nagrodzono prace:
          • Mai  B. i Ewelinki T. (III gr.),
          • Julki  S. (II gr.)
          • Jakuba M. (II gr.)
          • Szymona K.( II gr.)
          • Maćka K. (III gr.)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a rodzicom dziękujemy za pomoc.(31.10.2014r.)

• Fantazyjne śniadania i podwieczorki w przedszkolu

• 15.11.2014 03:42
        • Nasze przedszkole dba nie tylko o wychowanie i edukację dzieci, ale również stara się przekazywać wiedzę na temat zdrowego odżywiania się. W tym celu już drugi rok, w każdą środę, proponuje dzieciom śniadanie w formie szwedzkiego stołu. Każdy może samodzielnie skomponować kanapkę złożoną z surowych lub gotowanych warzyw, nabiału, kiełków oraz nasion dyni czy słonecznika. Na dodatek można skosztować żurawiny,  a nawet ziaren granatu.

Panie kucharki popisują się niezwykłą pomysłowością podając dzieciom biały  serek z warzywami w formie jeżyka, grzybka, myszki.  Jak można nie skosztować takich specjałów…?

Czekamy na więcej pomysłów,  ich realizacje na bieżąco będą  fotografowane i umieszczane na naszej stronie internetowej.

• Spotkanie z muzyką w przedszkolu AKORDEON

• 15.11.2014 03:33
        • Na listopadowy koncert ,Pani Kasia Kurczewska przybyła wraz z gościem specjalnym, Panem Norbertem Boczkowskim, który grał dla nas na akordeonie. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie „Jak to się dzieje, że akordeon wydaje różne dźwięki”.
          Zatańczyliśmy „Walczyka Francuskiego” oraz „Flik Floka”. Następnie przenieśliśmy się do Rosji i poznaliśmy „Kozaka”, „Czarne Oczy” oraz „Kalinkę”. Nie zabrakło również tańców ludowych takich jak „Polonez”, „Kujawiak”, „Krakowiaczek”, „Taniec Góralski”.
          Naśladując głos kury wspólnie zaśpiewaliśmy „Polkę kogucią”. Pani Kasia, okazała się mistrzynią w kurzym gdakaniu, co wprawiło dzieci w zachwyt.
          Nie zabrakło również nawiązania do zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada. W ogromny skupieniu wysłuchaliśmy, niezwykle przejmującej pieśni żołnierskiej „Wojenko, wojenko.”
          Na koniec, aby podnieść trochę nastrój, dzieci nauczyły się piosenki „Dwa malutkie jeże”, inscenizowanej ruchem. Wprawiło to wszystkich w radosny nastrój, który towarzyszył nam przez cały dzień. (05.11.2014r.)

• Wycieczka do TEATRU LALEK

• 15.11.2014 01:27
        • Wtorek - 21 października był dla przedszkolaków dniem spotkania z teatrem. Grupy I, II i III pojechały do Teatru Lalek aby obejrzeć spektakl pt. „Och Emil”. Zabawna opowieść o niesfornym chłopcu, który miał głowę pełną pomysłów bardzo się dzieciom podobała. Przedszkolaki żywo reagowały na przygody Emila, odpowiadały na kierowane do nich polecenia.Miłą niespodziankę sprawiła nam też kapryśna, jesienna aura – mimo, że z rana padał deszcz, przed południem wypogodziło się i zaświeciło słońce. Przedszkolaki były grzeczne i starały się stosować do wszystkich omawianych wcześniej zasad. Zapewne nie będzie to nasz ostatni wyjazd do teatru. (21.10.2014r.)