• BAL KARNAWAŁOWY w przedszkolu

• 05.02.2015 17:50
        • „Bal nad bale”

5 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. W zabawie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne .

Proszę wyobrazić sobie pięknie przystrojoną salę, kolorowe balony, zwisające z sufitu różnobarwne serpentyny. A  w tej bajkowej scenerii niemal wszyscy bohaterowie dziecięcych baśni i  filmów. W tym roku odwiedziły nas piękne księżniczki, tajemnicze wróżki, rycerze, piraci, a nawet dzikie zwierzęta.

Animatorzy zabawy przez 120 minut zabawiali nas swoją muzyką, uczyli kroków tanecznych. Wszyscy ruszyli w taneczne pląsy. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Gdy roztańczeni przebierańcy opadli trochę z sił, wraz ze swoimi Paniami udali się na pyszny poczęstunek do swoich sal.

Po zjedzeniu przekąsek przygotowanych na tę okazję i wypiciu pożywnych soków owocowych, dzieci  z powrotem wróciły na balową salę, by oddać się karnawałowemu szaleństwu.

Był to dzień obfitujący w wiele wrażeń, aż chciałoby się zaśpiewać :
          Niech żyje bal…”

Marta Flis
        • Spotkanie z muzyką w przedszkolu KLARNET

• 05.02.2015 17:25
        • Lutowe spotkanie z muzyką było okazją do poznania przez dzieci kolejnego instrumentu z rodziny dętych drewnianych – klarnetu. Pan Marek rozłożył instrument na części, a pani Kasia pięknie opowiedziała o jego budowie i różnych sposobach gry na nim. Ciekawostką dla dzieci był fakt, że jest on zbudowany z cennego drewna hebanowego, które jest czarne.

Zaproszony  gość zagrał kilka fragmentów popularnych utworów z repertuaru  muzyki klasycznej: „Polka Dziadek”, „Polka Śmieszka” oraz „Lot trzmiela” (z „Bajki o carze Sułtanie” Nikołaja Rimskiego - Korsakowa). Okazją do zabawy oraz krótkim treningiem przed balem były wspólne tańce. Porwane przez panią Kasię w rytm walczyka i twista dzieci mogły poczuć atmosferę karnawału.
          Bogumiła Trzęsowska
          Do galerii zdjęć --->
        • Jasełka, Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

• 16.01.2015 19:58
        • 15 i 16 stycznia  przedszkolaki z grupy II i III przygotowały wspaniałą uroczystość, w  związku ze zbliżającym się Świętem Dnia Babci i Dziadka .W tych dniach dzieci zaprosiły swoich  rodziców, babcie i dziadków do wspólnej zabawy.

W tym roku uroczystość ta połączyła przedstawienie jasełkowe z Dniem Babci i Dziadka. Mali aktorzy mimo niemałego stresu świetnie odegrali swoje role. Niezapomnianą atmosferę stworzyła również dekoracja, jak i piękne stroje naszych artystów. Dzieci z olbrzymim zaangażowaniem śpiewały kolędy, pastorałki przy akompaniamencie naszej niezastąpionej pani Ani.

Po pełnym wzruszeń przedstawieniu nastąpiła część artystyczna dla dziadków, którzy mieli okazję wysłuchać przygotowanych na ich cześć  wierszy, piosenek, życzeń. Popatrzeć jak tańczą ich wnuki, a także wspólnie z nimi popląsać. Po tak przedniej zabawie rodzice, dziadkowie zasiedli do stołu na pyszny poczęstunek.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich rodziców dzieci z grupy II i III  którzy poświęcili swój czas i zapał w przygotowaniu uroczystości.

Marta Flis

• Spotkanie z muzyką w przedszkolu FAGOT

• 08.01.2015 11:32
        • 7 stycznia odbył się pierwszy w nowym- 2015- roku, koncert muzyczny. Przedszkolaki  poznały kolejny instrument – fagot; słuchały jakie dźwięki wydaje oraz  jak można na nim grać. Zaproszony gość na potrzeby naukowe „ popsuł” jak to określiły dzieci (tzn. rozłożył na części) swój cenny instrument, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć i dowiedzieć się z jakich elementów jest on zbudowany. Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka przypomnieliśmy sobie piosenkę pt. „ Rodzina” oraz bawiliśmy się przy piosence „ Pocałuj mnie”.
          A już za miesiąc bal karnawałowy!
          Bogumiła Trzęsowska
        • Warsztaty ceramiczne w przedszkolu

• 18.12.2014 11:32
        • Dnia 15.12.2014 r. wszystkie grupy przedszkolne uczestniczyły w warsztatach ceramicznych. Dzieci wykonały płaskorzeźbę przedstawiającą siebie samego. Po wykonaniu wstępnego, graficznego projektu wykonały podstawę, potem ramę, na którą naniosły elementy ozdobne,tj.serduszka, ślimaczki, po czym przystąpiły do uformowania z gliny części postaci. Wykorzystując drewniane patyczki wykonały takie elementy jak, włosy, usta, palce, itd.
          Prace dzieci zostaną wypalone w piecu, dzięki czemu będą wyglądały jak prawdziwe dzieła sztuki.
          Praca w glinie stała się doświadczeniem niezwykle ciekawym, każde dziecko przekonało się, że dłonie potrafią zamienić zimny i twardy kawałek bezkształtnej masy w ciepły, miękki w dotyku i bardzo plastyczny materiał.
          Było to już drugie, po zeszłorocznym, spotkanie w ramach twórczości ceramicznej, liczymy na kolejne.
          Ewa Wojewoda