• Spotkanie z muzyką w przedszkolu KLARNET

• 05.02.2015 17:25
      • Lutowe spotkanie z muzyką było okazją do poznania przez dzieci kolejnego instrumentu z rodziny dętych drewnianych – klarnetu. Pan Marek rozłożył instrument na części, a pani Kasia pięknie opowiedziała o jego budowie i różnych sposobach gry na nim. Ciekawostką dla dzieci był fakt, że jest on zbudowany z cennego drewna hebanowego, które jest czarne.

Zaproszony  gość zagrał kilka fragmentów popularnych utworów z repertuaru  muzyki klasycznej: „Polka Dziadek”, „Polka Śmieszka” oraz „Lot trzmiela” (z „Bajki o carze Sułtanie” Nikołaja Rimskiego - Korsakowa). Okazją do zabawy oraz krótkim treningiem przed balem były wspólne tańce. Porwane przez panią Kasię w rytm walczyka i twista dzieci mogły poczuć atmosferę karnawału.
        Bogumiła Trzęsowska
        Do galerii zdjęć --->