• Spektakl kabaretowo edukacyjny pt. „Czy święty Mikołaj istnieje”

• 12.12.2014 17:18
        • We wtorek – 9 grudnia - do przedszkola przybyli goście. Dzieci obejrzały spektakl kabaretowo edukacyjny pt. „Czy święty Mikołaj istnieje”. Przedszkolaki z zainteresowaniem śledziły przygody dwójki bohaterów udzielały rad, odpowiadały na pytania,  pomagały w poszukiwaniach. Było wiele  radości i uśmiechów. A  kiedy zagadkę udało się ostatecznie rozwiązać dzieci miały poczucie, że stało się tak również dzięki ich pomocy.
          Bogumiła Trzęsowska
        • Mikołajki, tak jak z bajki

• 08.12.2014 11:06
        • Dzisiejszy dzień obfitował w wiele niespodzianek. Po pysznym śniadanku wszystkie grupy przedszkolne udały się na wycieczkę do  Dolnośląskiego Teatru Młodego Widza na spektakl „Baśniowy mostek czarownic”. Przedstawienie odkryło  przed dziećmi fascynujące sekrety Dolnego Śląska opowiadane przez trzech wrocławskich krasnali Wrocka, Odrka i Poetę Starego. Spektakl sprzyjał rozwijaniu pożądanych przymiotów i umiejętności - takich jak odpowiedzialność, pracowitość czy troska o porządek.

Intrygująca historia, opowiedziana „dziecięcym  językiem”, piękna scenografia i znakomita gra aktorska( nam najbardziej podobała się Martynka i oczywiście czarownica Tekla), której towarzyszy taniec i  wpadające w ucho piosenki, to coś co przedszkolaki lubią najbardziej.
          Ale to nie koniec wrażeń……

Po przyjeździe do przedszkola okazało się, że odwiedził Nas Mikołaj! Każdej grupie zostawił list i piękne prezenty! A co najważniejsze nie było żadnej rózgi!!! To najlepszy dowód, że Nasze dzieci są naj, naj, naj :)
          Marta Flis
        • Warsztaty dla rodziców - Akademia Zdrowego Przedszkolaka

• 08.12.2014 10:57
        • 5 grudnia dzieci z grupy II zaprosiły swoich rodziców na warsztaty związane z Akademią Zdrowego Przedszkolaka.  Dzieci w grupach układały  piętra Piramidy Żywienia, opowiadały których produktów i z jakiego piętra należy jeść najwięcej, a których najmniej.  Przedszkolaki pięknie zadeklamowały poznane  podczas zajęć wierszyki „ Akademia Zdrowego Przedszkolaka”, „Surówka”. Rodzice mieli niecodzienną okazję zobaczyć jak pracują ich pociechy, jak zachowują się wśród rówieśników, czy bawią.

Po krótkich zajęciach rodzice wraz ze swoimi pociechami przygotowali pyszne i co najważniejsze -zdrowe przekąski. Były kolorowe kanapki z chlebka upieczonego poprzedniego dnia, świeżo wyciskane soki z cytrusów oraz owocowe jeżyki. Wspólna praca, a później degustowanie przygotowanych przekąsek przyniosły nam wiele radości .

To było bardzo OWOCne spotkanie
          Marta Flis
        • Spotkanie z muzyką w przedszkolu TRĄBKA

• 05.12.2014 11:31
        • 3 grudnia w przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny. Gościem honorowym był tym razem pan Marek – wrocławski muzyk, grający na trąbce. W sposób przystępny wytłumaczył i pokazał dzieciom z jakich elementów zbudowana jest trąbka oraz w jaki sposób wydobywa się z niej dźwięki.
          Przedszkolaki  usłyszały różne sygnały, hejnały, a także melodie ze znanych  i lubianych bajek. Mnóstwo śmiechu i zabawy było podczas słuchania różnych zabawnych dźwięków, które można zagrać na trąbce np. śmiechu. Słuchając skocznej uwertury z „Wilhelma Tella” G. Rossiniego dzieci „cwałowały na konikach”.
          Była też zabawa przy piosence „ Dwa Mikołaje” oraz inscenizacja do piosenki „Mikołajki tak jak z bajki”. Dwaj Mikołaje z grupy III mogli spróbować swoich sił w grze na trąbce. Następny koncert już w styczniu.