• Nieziemska atmosfera w przedszkolu

Podczas tygodnia o kosmosie w naszym przedszkolu panowała „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć przedszkolaki poznały wiele nowych zagadnień. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest astronauta i jak wygląda jego życie na stacji kosmicznej, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy, co to są gwiazdozbiory oraz fazy księżyca. Dzieci poznały sylwetkę astronoma, Mikołaja Kopernika, oraz narzędzia, które służą do obserwacji nieba: lunetę i teleskop.

Wspaniałą atrakcją okazały się zajęcia praktyczne. Na sali gimnastycznej, powstał gigantyczny Układ Słoneczny z wykorzystaniem dmuchanych modeli planet i Słońca. Za pomocą suszarki i balonów stworzyliśmy tunel powietrzny, mogliśmy wówczas podziwiać wirujący pierścień z balonów, który zachwycał barwami. Skonstruowaliśmy balonowy prom kosmiczny i nadmuchaliśmy balon - dosypując sodę do octu. W przyciemnionym pomieszczeniu, wykorzystując latarkę-Słońce i styropianową kulę- Księżyc, dzieci  obserwowały zmieniający się wygląd „Księżyca”.

Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały statki i rakiety kosmiczne. Powstała również mega plansza Układu Słonecznego.

Wreszcie wszyscy wrócili szczęśliwie na Ziemię.

• Nieziemska atmosfera w przedszkolu
        • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

Tak jak doczekaliśmy się pięknej, nowej szkoły, tak doczekamy się pięknego placu zabaw – trwa jego rekonstrukcja, którą realizuje Urząd Gminy, w czasie wakacji będzie sfinalizowany, prosimy o cierpliwość, będzie pięknie smiley

Edyta Podyma

• Tydzień z muzyką w przedszkolu

Tydzień z muzyką w przedszkolu obfitował w wiadomości muzyczne i przeżycia artystyczne. Dzieci miały okazję nie tylko do wspólnego muzykowania i rozwijania umiejętności wokalnych, ale także do trochę szerszego zagłębienia się w tematyce z muzyką związanej.

Przedszkolaki w sposób dostosowany do wieku poznawały różne instrumenty muzyczne, dowiedziały się co to jest orkiestra i jakie instrumenty w niej grają oraz jaką rolę pełni w niej dyrygent. Po co są nuty i kto musi je znać, a także co to takiego jest klucz wiolinowy i czy można nim coś zamknąć.
        • Tydzień z muzyką w przedszkolu
          • Do , re mi, fa, sol ,la – czyli zakładamy hodowlę fasoli

Dzieci z grupy II i IV samodzielnie posadziły fasolki. Kilka razy dziennie miały dyżury przy podlewaniu hodowli, wspólnie prowadziliśmy kartę obserwacji wzrostu naszych fasoli. Starszaki dodatkowo przez cały miesiąc obserwowały pogodę i swoje obserwacje zapisywały w kalendarzu pogodowym.

• Do , re mi, fa, sol ,la – czyli zakładamy hodowlę fasoli
        • Co z czego powstaje? grupa II

W ramach realizacji tematu „Co z czego otrzymujemy?”, dzieci poznawały tajniki powstawania masła i majonezu. W czasie zajęć porannych przygotowaliśmy nasze specjały, którymi później delektowaliśmy się podczas wspólnego posiłku. Przedszkolaki były bardzo dumne z efektów własnej pracy.

• A to Polska właśnie

Z okazji nadchodzących świąt narodowych wszystkie grupy przedszkolne rozmawiały o Polsce. Najpierw w kontekście regionalnym, następnie krajowym. Dzieci poznały polskie legendy, obejrzeliśmy bajkę o symbolach narodowych, słuchaliśmy hymnu Polski oraz poznaliśmy większe miasta Polski i ich zabytki – oznaczając wszystko na mapie.

Maluszki stworzyły godło za pomocą łyżki i swoich małych łapek. Starszaki udały się na spacer w okolice przedszkola i stworzyły mapę najbliższej okolicy.

• A to Polska właśnie
        • Dzień Ziemi

22 kwietnia swoje urodziny obchodzi Nasza Planeta Ziemia, w związku z tym powtórzyliśmy sobie wiadomości, na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci. Dzieci za pomocą mleka, farbek niebieskiej i zielonej stworzyły kule ziemską. Farbką czarną naniosły nieczystości na Ziemię, które potem wyczyśc
          • Wiosenny kącik w grupie IV