• ZMIANA TERMINU FINAŁU KONKURSU KOLOROWA JESIEŃ + WYSTAWA ONLINE

Kochani !

Finał Gminnego Konkursu Plastycznego Kolorowa Jesień organizowanego przez ZSP w Mirkowie, został przesunięty na piątek 05.11.2021r. godz. 10:45.

Wyniki konkursu pojawią się na naszej stronie oraz na Facebooku w dniu finału.

Prosimy, aby wszystkie prace zostały u nas do dnia oficjalnego ogłoszenia wyników, po tym terminie zapraszamy po odbiór.

• TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

W miniony piątek przedszkolaki obejrzały przestawienie pt. „Zuzia w Zaczarowanej Krainie”, które zostało przygotowane przez Studio Artystyczne ARLEKIN. Dzieci poznały dziewczynkę podobną do nich oraz jej historię. Zuzia mogłaby chodzić razem z innymi dziećmi do przedszkola, ale niestety nie chodziła. Kategorycznie odmówiła i nie chciała rozstać się z mamą, a rodzice nie wiedzieli już co począć w tej sytuacji. Z pomocą przyszedł dziadek, który wiedział jak wnuczkę przekonać.

• Pierwszoklasiści w bibliotece

W ostatnim tygodniu września pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną w Mirkowie. Podczas spotkania z bibliotekarzem szkolnym poznali znaczenie takich słów jak biblioteka, czytelnia, a także lektury, działy czy księgozbiór. Dowiedzieli się, w jaki sposób układane są książki na bibliotecznych półkach i dlaczego książka o Kubusiu Puchatku nie leży na półce z literką "K". Uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób należy dbać o książki i czego należy unikać. Wszyscy złożyli też przysięgę, że będą sumiennie dbać o wypożyczone z biblioteki książki. Na zakończenie każdy pierwszoklasista mógł sobie wypożyczyć książkę do domu. Teraz już każdy uczeń szkoły może korzystać z biblioteki szkolnej samodzielnie. Serdecznie zapraszamy! Anna Mikler  Zdjęcia z wydarzenia --->KLIKNIJ TUTAJ<---
        • Pierwszoklasiści w bibliotece
          • Konkurs „Eko – zwierzaki” rozstrzygnięty

We wrześniu zaprosiliśmy dzieci do udziału w gminnym konkursie o tematyce ekologicznej. Nasze przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i wraz z rodzicami zabrały się do tworzenia najróżniejszych, najbardziej niezwykłych zwierząt, które zadziwiły nas swoją oryginalnością. Mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawe i pomysłowe prace wykonane z materiałów wtórnych takich jak kartony, pudełka,  plastikowe butelki po różnych produktach, słoiki, wytłoczki po jajkach, rolki po papierze, zakrętki i wiele innych. Gratulujemy dzieciom i rodzicom kreatywności i zaangażowania.
        • Konkurs „Eko – zwierzaki” rozstrzygnięty
        • Dolnośląskie Igrzyska Dzieci w Strzelectwie Sportowym 2021

W dniach od 4-8.10.2021 na strzelnicy WKS Ślaska Wrocław przy ul. Światnickiej odbywa się finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Strzelectwie Sportowym. Naszą gminę reprezentowała Szkoła Podstawowa z Mirkowa i Kiełczowa.
            Wyniki klasyfikacji zostaną podane do wiadomości po zakończeniu zawodów. Ucznio
          • Pszczoły, osy i szerszenie 27.09

W poniedziałek klasy 1b, 1c oraz 4b odwiedził pan Jerzy Piątkowski, biolog z Uniwersytetu Wrocławskiego pracujący na Wydziale Nauk Biologicznych. Nasz gość opowiadał w niezwykle ciekawy sposób o pszczołach, osach i szerszeniach. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda gniazdo szerszeni oraz poznać zwyczaje i zachowania owadów. Było to dla nas piękne doświadczenie.
        • Pszczoły, osy i szerszenie 27.09
        • Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe 29.09

Środa 29 września okazał się bardzo dobrym dniem dla naszych uczniów. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w Gminnych sztafetowych biegach przełajowych organizowanych w parku w miejscowości Szczodre. Zespół dziewcząt uplasował się na 4 miejscu(nie wiele brakło do podjum) natomiast chłopcy wywalczyli
          • Jadłospis

Przedstawiamy jadłospis dekadowy od 4 października

Drodzy Rodzice,

Maile z informacjami odnośnie opłat za wyżywienie będą wysyłane z nowego adresu e-mail: wyzywienie@szkolamirkow.pl

Przypominamy również, że zmianie uległa stawka żywieniowa --->

SZKOŁA zmiana z 5 zł na 6 zł, PRZEDSZKOLE zmiana z 9 zł na 10 zł !!!

• Jadłospis
        • Zawody lekkoatletyczne na szczeblu gminnym 16.09

Dziesięciu uczniów dnia 16 września wzięło udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu gminnym. Zawody w udziały wiele emocji bo od dwóch lat że względów na pandemie Zawody międzyszkolne były zawieszone. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo Dobre wyniki tego dnia mianowicie:
            Adam Nicpoń 8