• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

9:00- Spotkanie w klasach z wychowawcami

9:15- Uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej

ok. 10:15 powrót do klas- rozdanie świadectw, dyplomów i nagród

Zapraszamy wszystkich Uczniów oraz Rodziców :)

WAKACJE !!!

• "Droga do równowagi"- 7 dniowy turnus wypoczynkowy dla obywatelek Ukrainy z dziećmi

Szanowni Państwo!

Forum Aktywności Lokalnej z Wałbrzycha, organizacja członkowska Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, zaprasza do udziału w projekcie „Droga do równowagi".

Zapraszamy obywatelki Ukrainy zamieszkujące na terenie subregionu wrocławskiego z dziećmi w wieku od 5 do 13 lat, uciekające przed wojną, na 7-dniowe turnusy wypoczynkowe.

Uczestniczkom turnusów gwarantujemy :

1. Transport autokarem na i z miejsca wypoczynku.

2. Ubezpieczenie.

3. Pełne wyżywienie.

4. Zakwaterowanie w obiekcie wypoczynkowym na terenie aglomeracji wałbrzyskiej.

Turnusy odbędą się w terminach:

• od 10.07.2022 roku do 17.07.2022 roku (I turnus)
            • od 14.08.2022 do 21.08.2022 roku (II turnus)

W trakcie turnusów wypoczynkowych zaplanowano dodatkowo:

• Codzienne zajęcia z psychoterapeutą i coachem, którzy pomogą zmierzyć się z trudnymi przeżyciami, traumami i nagromadzonymi emocjami. Jeden z psychoterapeutów jest pochodzenie ukraińskiego i płynnie mówi po ukraińsku.
            • Codzienne wycieczki po najpiękniejszych miejscach regionu wałbrzyskiego (m.in. Zamek Książ, zamek Grodno, muzeum porcelany, itd.) - opłacimy bilety wstępu.
            • Wieczorem zabawy z animatorami, zumba, koncert gongów i wiele innych atrakcji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 24 czerwca 2022 roku, liczy się kolejność zgłoszeń. Prosimy nie zwlekać z decyzją. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt pn. „Droga do równowagi" jest finansowany z Funduszu Współpracy Dwustronnej, stanowiącego element Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (MF EOG) i Norweskiego Mechanizmu Finansowego (NMF) na lata 2014-2021.

-------

Проект під назвою «Дорога до балансу» фінансується Фондом

двосторонньої співпраці, який є частиною фінансового механізму Європейської економічної зони (EEA FM) та Норвезького фінансового механізму (NMF) на 2014-2021 роки.

СВЯТКОВІ ТУРИ ДЛЯ УКРАЇНОК З ДІТЬМИ

Форум асоціації місцевої діяльності з Валбжиха

Запршуємо громадян України, які проживають у Вроцлавському регіоні з дітьми від 5 до 13 років, які отримали прихисток від війни, на 7-денний відпочинок.

Проект фінансується за рахунок програми Фонду двостороннього співробітництва, що є частиною фінансового механізму Європейської економічної зони (EEA FM) та Норвезького фінансового механізму (NMF) на 2014-2021 роки.

Для учасників таборів гарантуємо:

1. Перевезення автобусом до місця відпочинку і назад

2. Страхування

3. Повний пансіон

4. Проживання в рекреаційному закладі в агломерації Валбжих

Табори відбуватимуться в наступні дати:

• з 07.10.2022 по 17.07.2022 (1 заїзд)
            • з 14.08.22 – 21.08.2022 року (ІІ заїзд)

Під час відпустки додатково планується:

Щоденні заняття з психотерапевтом і тренером, які допоможуть вам впоратися з важкими переживаннями, травмами та накопиченими емоціями. Один із психотерапевтів українець за походженням і вільно володіє українською. Кожного дня ми будемо порводити для вас екскурсію найкрасивішими місцями Валбжицького краю (зокрема замком Ксьонж, замком Гродно, музеєм порцеляни та ін.) Ми оплачуємо ваші вхідні

квитки. Увечері – розваги з аніматорами, зумба, концерт гонгу та багато інших атракціонів

Заявки приймаються до 24 червня, у порядку живої черги (хто перший, той зарахований). Будь ласка, не зволікайте з рішенням. Кількість місць обмежена

Чекаємо ваші заявки на електронну пошту: redakcja@ekopraktyczni.pl

або телефонуйте: 502309321 чи 74848010

Marta Michałowska
            koordynator projektów

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych
            Ul. Hugona Kołłątaja 31/1-2

www.dfop.org.pl
            www.facebook.com/dfop.org

www.maleinicjatywy.pl
            www.facebook.com/maleinicjatywy

www.wro-ngo.pl
            www.facebook.com/KongresWroclawskichOrganizacjiPozarzadowych

www.malegranty.pl
            www.facebook.com/DolnoslaskieMaleGranty

www.facebook.com/centrumnaprzedmiesciu

• Konkurs #PRZERYWAMYMILCZENIE!

TEMATYKA KONKURSU PLASTYCZNEGO #PRZERYWAMYMILCZENIE! dotyczy wyrażania dezaprobaty wobec przemocy w rodzinie oraz dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, narodowość, religię oraz orientację seksualną.Termin składania prac: do 14 czerwca. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

• „Lekcji z Mistrzem” z Natalią Widawską

06.06.2022r. odbyły się zajęcią dla klasy 1b tzw. „Lekcji z Mistrzem” tj. z Natalią Widawską – polską lekkoatletką (rocznik 1999), startującą w konkurencji bieg na 400 m. Natalia Widawska w 2019 roku zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Europy U23 w sztafecie 4x400 m.

• Dzień Dziecka - radosny dzień

W naszej szkole to szczególny dzień i staramy się go spędzać radośnie. Opuszczamy tego dnia mury szkone.

klasa 5a zwiedzała z przewodnikiem Park w Szczodrem

klasy 7b i 7a rozegrały mecz piłkarski na stadionie piłkarskim w Mirkowie oraz odbył się piknik z pieczonymi kiełbaskami

Klasa 1c Dzień Dziecka rozpoczęła wspólnym,samodzielnie przygotowanym śniadaniem. Następnie bawiliśmy się w podchody. Zadania czekały na nas w sekretariacie, w kuchni, na terenie zielonym przy szkole, na poczcie i w sklepie (tam przy okazji zjedliśmy lody). Doprowadziły nas do parku,gdzie mieliśmy wspólny piknik. Tego dnia uśmiech nam nie schodził z twarzy!