• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

Od 2020r. działa darmowy, całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Prawa Dziecka 800 12 12 12 oraz specjalny czat internetowy czat.brpd.gov.pl, gdzie dzieci i młodzież mogą porozmawiać o swoich problemach, doświadczanych trudnościach, a także wspólnie ze specjalistami zastanowić się nad rozwiązaniami i sposobami radzenia sobie z kryzysem.

Telefon i czat zapewniają młodym ludziom bezpieczną przestrzeń, w której są wysłuchiwani i mogą bez obaw, nawet anonimowo, przedstawić swoją perspektywą sytuacji, w jakiej się znaleźli. Specjaliści umożliwią także włączenie rodzin dzieci lub szkoły w proces koniecznych zmian.

Ponadto ze względu na obecną sytuację na Ukrainie został uruchomiony również dyżur psychologów w języku ukraińskim i rosyjskim. Przebywającym na terenie Polski małoletni z Ukrainy mogą uzyskać pomoc od psychologów biegle mówiących w ich ojczystym języku. Listy dyżurów telefonicznych skierowanych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy znajdują się na https://brpd.gov.pl/

Ogromna w tym rola osób dorosłych, aby uświadomić dzieciom i młodzieży możliwość uzyskania takiego wsparcia w sytuacjach kryzysowych.

а та юриста українською мовою. Перевірте графік роботи в травні.

Драматична боротьба України за свободу триває, а біженці продовжують прибувати до Польщі. Омбудсмен у справах дітей вирішив, що також у травні будуть додаткові години спеціалістів, з якими можна буде поспілкуватися за безкоштовним телефоном дитячої гарячої лінії довіри 800 12 12 12.

Для всіх дітей, підлітків та батьків, які потребують допомоги, але не володіють польською мовою, працюють психологи, які вільно володіють українською мовою, на безкоштовній цілодобовій телефонній довірі омбудсмена у справах дітей (допомогу також можна отримати російською мовою).

Багато абонентів також звертається за допомогою у вирішенні питань, пов’язаних з положеннями польського законодавства щодо перебування іноземців, тому Омбудсмен запровадив додаткові години роботи спеціаліста юриста– допомогу у правах біженців можна отримати щопонеділка з 18-20.

Чергування психолога який володіє укаінською та російською моваму місяці травні:

4.05 – з 8 до 15 години

5.05 – з 8 до 24 години

6.05 – з 8 до 16 години

7.05 – з 22 до 6 години

9.05 – з 8 до 24 години

10.05 – з 8 до 22 години

11.05 – з 8 до 15 години

12.05 – з 8 до 22 години

16.05 – з 14 до 24 години

17.05 – з 14 до 22 години

18.05 – з 8 до 15 години

19.05 – з 8 до 24 години

24.05 – з 14-22 години

25.05 – з 8 до 15 години

26.05 – з 15 до 24 години

30.05 – з 8 до 22 години

31.05 – з 8 до 22 години

Графік роботи адвоката в травні (2, 9, 16, 23 та 30):

– у понеділок з 18:00 до 20:00.

• Ogłoszenie wyników rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2022/2023

WAŻNE!

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola będzie się odbywać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem systemu NABO w terminie od 23 kwietnia 2022r. do 26 kwietnia 2022r.

ZAKWALIFIKOWANI W REKRUTACJI DO KLASY PIERWSZEJ NA ROK SZKOLNY 2022/ 2023 !!

Potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do klasy I będzie odbywać się poprzez złożenie wypełnionego i podpisanego dokumentu w sekretariacie szkoły lub drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty e-mail: sekretariat.szkola@mirkow.pl (przesłanie skanu dokumentu) w terminie do 26 kwietnia 2022r.

• Konkurs na logo ZOE-AJO- Brawo dla Oli Ciszewskiej !

Wręczono nagrody w konkursie  na projekt graficzny: LOGO Zespołu Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Jednostek Oświatowych w Długołęce

12 kwietnia br. w Zespole Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnym Jednostek Oświatowych w Długołęce  odbyło się spotkanie, podczas którego  Artur Sajnóg, Kierownik Zespołu, wraz  Mieczysławem Szynkarowskim, Sekretarzem Urzędu Gminy, wręczyli nagrody laureatom konkursu.

Nagrodę główną otrzymała Aleksandra Ciszewska – uczennica ZSP Mirków ( ogromne gratutacje !!)

Cztery wyróżnienia otrzymali uczniowie ZSP Długołęka: Laura Brąś, Klaudia Konarska, Hanna Muszyńska i Miłosz Samstyko.

Nowo wybrane Logo zostało zaprezentowane w oryginalny  sposób ponieważ  niespodziankę stanowił tort z symbolem graficznym Zespołu.

Dla wszystkich uczestników  konkursu przygotowano  podziękowania  wraz z drobnym upominkiem, które zostały przekazane do szkół.

Serdecznie dziękujemy również Lenie Hrydziuszko za udział w konkursie <3.

• Projekt program wsparcia- odwołane warsztaty

W środę 13.04.2022r. jesteśmy zmuszeni odwołać Warsztaty na temat budowania pozytywnych relacji- grupa 7 dla klasy 7b, które miały się odbyć na 8 godzinie lekcyjnej 14:45-15:30

Informacje odnośnie warsztatów pojawiać się będą w zakładce projekt program wsparcia--> aktualności dotyczące warsztatów

• Rekrutacja- informacje odnośnie wyników

Drodzy Rodzice,

w związku z licznymi telefonami dotyczącymi wyników rekrutacji przypominamy następujące terminy;

22 kwietnia o godz. 12:00 podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i niekwalifikowanych

od 23 do 26 kwietnia- potwierdzenie przez rodziców kandydata wyboru danego przedszkola/ szkoły w postaci elektronicznej lub pisemnej deklaracji w przedszkolu

29 kwietnia o godz. 12:00 podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych