• Jadłospis

Jadłospis na dni 26.04- 30.04 ---> kliknij więcej :)

Szanowni Rodzice,

Po powrocie dzieci do szkoły, jeżeli chcieliby Państwo zapisać lub wypisać dziecko z obiadów szkolnych, proszę o zgłoszenie na podany adres mailowy sekretariat.szkola@mirkow.pl informacji. W przeciwnym wypadku będą obowiązywały listy dzieci zapisanych wcześniej :)

• Dzień Ziemi

22 kwietnia swoje urodziny obchodzi Nasza Planeta Ziemia, w związku z tym powtórzyliśmy sobie wiadomości, na temat ochrony środowiska, segregacji śmieci. Dzieci za pomocą mleka, farbek niebieskiej i zielonej stworzyły kule ziemską. Farbką czarną naniosły nieczystości na Ziemię, które potem wyczyśc
        • Zdrowe kanapki w grupie I

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o samodzielności w kuchni. Postanowiliśmy zakończyć go wspólnie przygotowanym podwieczorkiem, na który składały się przygotowane przez dzieci kanapki oraz owoce. Dzieci po raz kolejny zadziwiły nas. Powstawały niezwykle fantazyjne kanapki owocowo - warzywne. Zniknęła większość produktów, które były przygotowane, a dzieci w apetytem zajadały przygotowane przez siebie specjały – kanapki z świeżym ogórkiem, sałatą, papryką, a niektórzy i z kiełkami.

• Wiosenny kącik w grupie IV

Mimo, że pogoda za oknem nas nie rozpieszcza na przekór wiatrom i deszczom stworzyliśmy wspólnymi siłami wiosenny kącik. Dzieci posadziły owies a pani Ula jako zapalona ogrodniczka poinstruowała nas jak posadzić kwiatki oraz jak o nie dbać. I tak oto  szafirki, krokusy , bratki i hiacynty zagościły w naszej sali. Mamy nadzieję , że tym akcentem przyspieszymy przyjście Wiosny wink
            Marta Flis
        • Wiosenny kącik w grupie IV
        • Biblioteka dla przedszkolaka

Wszystkie grupy przedszkolne miały okazję odwiedzić Szkolną Bibliotekę. Bardzo miło przywitała nas pani Ania i opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, jak należy zachowywać się w bibliotece – nie tylko tej naszej oraz co magicznego mają w sobie książki. Na zakończenie pani Ania przeczytała n
          • Przedszkole

Rekrutacja do Przedszkola im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie:

- LISTY DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

• Szkoła Podstawowa

Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie:

- PROTOKÓŁ KOMISJI REKRUTACYJNEJ

- LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

- LISTA DZIECI ZGŁOSZONYCH

• Warsztaty o kosmosie w przedszkolu

W marcu odbyły się długo wyczekiwane warsztaty o kosmosie. Podczas spotkania pani Marta i pan Łukasz wprowadzili dzieci w tajemniczy świat kosmosu. Było to wspaniałe podsumowanie kosmicznego tygodnia, podczas którego przeprowadziliśmy wiele eksperymentów.

Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się jak powstało Słońce i Księżyc oraz o tym, że nocne niebo i widoczne na nim gwiazdy, to prawdziwy wehikuł czasu. Dzieci utrwaliły zdobyte wiadomości na temat Układu Słonecznego, a dzięki tabletom mogły wyszukać i obejrzeć każdą planetę.
        • Warsztaty o kosmosie w przedszkolu

UWAGA RODZICE, CHROŃMY NASZE DZIECI !!!
            Wczoraj w godzinach wczesnopopołudniowych w Mirkowie miało miejsce podejrzane, niebezpieczne zdarzenie. Obok dziecka wracającego do domu po szkole zatrzymał się samochód marki Volkswagen Sharan w kolorze szarym i osoba prowadząca go rozpoczęła rozmowę z dzieckiem, które prawidłowo zareagowało dzwoniąc do rodziców. Sytuacja została zgłoszona na policję. Bardzo proszę o szczególne zwrócenie uwagi i rozmowę z dziećmi.

• Park jurajski – mega makieta i wielki wybuch wulkanu

W pierwszym tygodniu grudnia, wszystkie grupy przedszkolne, realizowały temat „W świecie dinozaurów”. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Kiedy żyły dinozaury i jak wyglądał wtedy świat? Dlaczego dinozaury wyginęły? Na czym polega praca paleontologa? Poznaliśmy produkty powstałe wskutek chemicznej przeróbki węgla. Dzieci porównywały wnętrze kopalni soli i kopalni węgla kamiennego.

Dla starszaków największym i jednocześnie, najbardziej ekscytującym wyzwaniem, okazał się projekt edukacyjny pt. „Park jurajski”. Przez cały tydzień dzieci budowały olbrzymią makietę prehistorycznego świata dinozaurów. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wielki finał epoki dinozaurów – to spektakularny wybuch wulkanu. W galerii zdjęć można obejrzeć, kolejne etapy powstawania makiety.

• Park jurajski – mega makieta i wielki wybuch wulkanu