• Historia małej syrenki

• 06.02.2017 12:23

• Teatr Moich Marzeń z Chorzowa swoim musicalem pt. „O małej syrence w niejednej piosence” oczarował przedszkolaki z Mirkowa. I chyba nie tylko przedszkolaki.
          W dniu 31 stycznia za sprawą  artystów z Chorzowa przenieśliśmy się w krainę fantazji, a konkretnie w głębiny oceanu.  Poznaliśmy tam małą syrenkę Vivien, jej stanowczego ojca króla Nefryta, zabawnego kraba Szachwarę  oraz podstępną wiedźmę Zewlagę. Oczywiście jak to często w baśniach bywa pojawił się i książę - ten akurat miał na imię Edward  i codziennie wypatrywał na brzegu dziewczyny,  która ocaliła mu życie podczas szalejącego sztormu.
        • Spotkanie z muzyką –TRĄBKA

• 24.01.2017 21:21

• W piątek ,20 stycznia w ramach Spotkań z Muzyką, odwiedziła nas pani Kasia, która przywiozła ze sobą wyjątkowego gościa, pana Wojciecha Lizureja. Pan Wojtek przedstawił nam swój ukochany instrument z rodziny dętych blaszanych- trąbkę, zapoznał z jego budową.
        • Bal karnawałowy dla  przedszkolaków
        • Bal karnawałowy dla przedszkolaków

• 19.01.2017 19:16
        • WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
          JAK CO ROKU W KARNAWALE

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
          Tak też było u nas.
        • Wizyta rehabilitantki

• 08.01.2017 20:07
        • Przedszkolaki z grupy II gościły przed świętami wyjątkowego gościa - panią Ewę, mamę Ani. Pani Ewa jest z zawodu fizjoterapeutką, pracuje jako rehabilitant w jednym z wrocławskich centrum rehabilitacyjnych.
        • „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA , HEJ KOLĘDY TO CZAS….”

• 22.12.2016 20:12

• Tradycją naszej szkoły i przedszkola są coroczne jasełka wystawiane  przez  dzieci przedszkolne. Nie inaczej było w tym roku: 21grudnia o godzinie 16.30 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: uczniowie oddziału przedszkolnego i ich rodzice, dziadkowie. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.