• Pani Jesień z wizytą u przedszkolaków

• 28.10.2019 00:13
        • Na początku października, do Przedszkola w Mirkowie zawitała pani Jesień. W darze dla przedszkolaków przyniosła kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy i mnóstwo innych skarbów. Dzieci były oczarowane i bardzo gościnne.  Na zakończenie spotkania, razem z naszym specjalnym gościem, wszystkie grupy przedszkolne odtańczyły jesienny taniec - dynamiczny i nieprzewidywalny, który strąca listki z drzew. Teraz śmiało możemy powiedzieć, że niestraszna nam szaruga i noc długa. My jesteśmy przedszkolaki, zawsze uśmiechnięte, mądre dzieciaki.
        • Dzień chłopaka u przedszkolaka

• 10.10.2019 20:32

• Dziś chłopaki i dziewczynki pokazują uśmiechnięte minki.

Dzień chłopaka to prawdziwa frajda, dla każdego przedszkolaka.

Starszaki, maluchy i średniaki dbają o swoje chłopaki.

Życzenia serdeczne Wam składamy i do wspólnej zabawy zapraszamy laugh

• „Bezpieczny tydzień” w przedszkolu

• 10.10.2019 20:00
        • Ostatni tydzień września upłynął pod hasłem: „Moja droga do przedszkola”. We wszystkich grupach przedszkolnych realizowane były tematy z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci poznały pojazdy jakie można spotkać na ulicy; pokazywały i nazywały najważniejsze znaki drogowe; zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze- czyli jak prawidłowo przejść przez ulicę, gdy jest sygnalizacja świetlna, a jak należy się zachować, gdy sygnalizacji świetlnej brak.  Najwięcej radości sprawiły dzieciom ćwiczenia w terenie.
        • "Drzewo z zasadami", czyli Kodeks Przedszkolaka w ekologicznym wydaniu

• 10.10.2019 20:06
        • Przed Pasowaniem na Przedszkolaka dzieci poznały tzw. Kodeks Przedszkolaka, czyli zbiór zasad, które musi znać i przestrzegać każdy prawdziwy przedszkolak. Podczas zajęć dzieci oglądały obrazki przedstawiające różne scenki z życia przedszkolnego. Wspólnie z nauczycielem opowiadały, które zachowania są dobre, a które nie.

Na zakończenie dzieci  złożyły „swój podpis”- czyli odcisk rączki pod kodeksem, obiecując że z całych sił postarają się przestrzegać wszystkich przedszkolnych zasad. Tak oto powstało „Drzewo z zasadami”, którego proces powstawania mogą Państwo obejrzeć w naszej galerii zdjęć.
        • Bezpieczny przedszkolak na przejeździe kolejowym

• 01.10.2019 19:00
        • W piątek 27 września wszystkie dzieci przedszkolne, wzięły udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz właściwego zachowania na terenach kolejowych w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”- „Szlaban na ryzyko!”, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.