• „Bezpieczny tydzień” w przedszkolu

• 10.10.2019 20:00
      • Ostatni tydzień września upłynął pod hasłem: „Moja droga do przedszkola”. We wszystkich grupach przedszkolnych realizowane były tematy z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci poznały pojazdy jakie można spotkać na ulicy; pokazywały i nazywały najważniejsze znaki drogowe; zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze- czyli jak prawidłowo przejść przez ulicę, gdy jest sygnalizacja świetlna, a jak należy się zachować, gdy sygnalizacji świetlnej brak.  Najwięcej radości sprawiły dzieciom ćwiczenia w terenie.
      • Przedszkolaki z grupy II przechodzenie przez ulicę najpierw trenowały w sali. Kiedy były już gotowe na wielką przygodę, dzieci ubrane w specjalne kamizeli odblaskowe, udały się na pobliskie skrzyżowanie. Podczas spaceru wypatrywały znaków drogowych. Następnie bardzo pilnie obserwowały ruch drogowy, w szczególności poruszanie się pieszych po drodze. Ostatnim etapem wycieczki, było przechodzenie przez ulicę w wyznaczonym miejscu.

Pod koniec „bezpiecznego tygodnia”, dzieci poznały  numery ratunkowe, dowiedziały się kiedy i jak należy dzwonić po pomoc. Bardzo przydatny okazał się telefon stacjonarny, który posłużył do ćwiczeń praktycznych.

Anna Mikołajczak

Do galerii zdjęć-->