• Zwycięstwo Magdy Buczak w XII Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej

• 07.06.2019 03:18

• 28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Łozinie odbył się XIII GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ, który wygrała Magdalena Buczak z kl. Vb. Magda zaśpiewała "Color Of Your Life" z repertuaru Michała Szpaka. Jury szczególnie doceniło jej glos i wykonanie. Podczas wręczenia nagród laureatom, wyraziło na forum słowa uznania dla naszej uczennicy, za wysoki ich zdaniem poziom prezentowanego utworu.
        • Wycieczka kl. IIa do Kotliny Kłodzkiej

• 04.06.2019 08:05
        • W dniach 20-21 maja klasa IIa była na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Program wycieczki był bardzo bogaty i interesujący. W pierwszym dniu uczniowie zwiedzali Muzeum Papiernictwa, gdzie w trakcie warsztatów samodzielnie czerpali papier, spacerowali po Parku Zdrojowym i degustowali wodę w Pijalni Wód Mineralnych oraz zwiedzali Park Miniatur Minieuroland. Największą atrakcją w drugim dniu wycieczki,  była Kopalnia Złota z Podziemną Trasą Turystyczną i Średniowiecznym Parkiem Techniki oraz wypłukiwanie złota. Ostatnim miejscem naszej wycieczki było Kłodzko z pięknym Mostem św. Jana zwanym Małym Mostem Karola oraz wędrówka Podziemną Trasą Turystyczną. Zdjęcia z wycieczki można oglądać ----->KLIKNIJ TUTAJ<-------
          Uczniowie klasy IIa
        • Ważna informacja!

• 01.06.2019 12:33
        • Szanowni Państwo,

już od jakiegoś czasu w Mirkowie mocno niepokoi nas i nasze dzieci pewien człowiek, ubrany w ciemnych kolorach, z długim kijem w ręku. Zresztą potwierdziliście to Państwo na ostatnim zebraniu z rodzicami i policją w naszej szkole. Jak usłyszeliśmy od pana dzielnicowego, policja jest poinformowana. Zgłaszacie Państwo, że dzieci się go boją. Niestety zdarzają się już przypadki słownej agresji z jego strony, dlatego bardzo proszę zgłaszać takie na policję. Patrol policji na pewno natychmiast pojawi się w miejscu zdarzenia.

Proszę o tym rozmawiać z dziećmi i proszę wszystkich o wzmożoną czujność.

Edyta Pierz

wicedyrektor

• Listu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty poświęconego rekrutacji na rok szkolny 2019/2020

• 31.05.2019 09:56
        • Wrocław 2019-05-29

Szanowni Państwo! Droga młodzieży!

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Za nami egzaminy gimnazjalny i ósmoklasisty, które na Dolnym Śląsku odbyły się we wszystkich szkołach. Ich wyniki zostaną ogłoszone w terminie.

W 2019 r. o miejsca w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych ubiegają
          się ósmoklasiści i uczniowie trzecich klas gimnazjalnych. W naszym województwie „podwójny rocznik” liczy 49 tys. osób (26 tys. to ósmoklasiści, 23 tys. to gimnazjaliści). Organy prowadzące szkoły - w lwiej części samorządy - przygotowały odpowiednią liczbę miejsc. Absolwentów będzie w tym roku dwukrotnie więcej, ale liczba miejsc, które czekają na nich w szkołach, jest dwa razy większa. Oznacza to, że podczas rekrutacji nie będzie ani łatwiej, ani trudniej - będzie tak samo jak w poprzednich latach. Co ważne, w całym województwie oraz w poszczególnych miastach i powiatach, zachowana została taka sama jak w ubiegłych latach proporcja między liczbą miejsc w liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych.