• Przedstawienie pt. „Żegnaj Zimo, witaj Wiosno”

• 28.04.2015 20:53
        • W piątek 10 kwietnia grupa II zaprosiła kolegów z gr. I i III na krótkie przedstawienie pt. „Żegnaj Zimo, witaj Wiosno”.
          Przedszkolaki z II gr. miały okazję zaprezentować spektakl  wspólnie przygotowany  przy okazji tygodnia związanego z poznawaniem teatru. Samodzielnie przygotowały też proste rekwizyty. Dla niektórych z nich była to ważna próba pokonywania własnej nieśmiałości w czasie występów przed publicznością.
          Mamy nadzieję, że zima  nie powróci aż do grudnia. Tymczasem widzimy, że wokoło coraz więcej oznak panującej nam radośnie wiosny, z czego bardzo się cieszymy.
          Bogumiła Trzęsowska
        • II PRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „WESOŁE WIERSZYKI”

• 02.04.2015 11:53
        • Cele konkursu :
          - zapoznawanie dzieci z literaturą dziecięcą,
          - ćwiczenie pamięci i prawidłowej wymowy,
          - tworzenie warunków do prezentacji swoich umiejętności.

Etapy konkursu :
          1. Konkurs w poszczególnych grupach przedszkolnych. Troje laureatów z grupy przechodzi do następnego etapu.
          2. Finał konkursu.

Zasady konkursu:
          - dzieci do konkursu są przygotowywane przez rodziców,
          - do dnia 20 kwietnia zgłoszenia przyjmują wychowawcy grup,
          - konkursy w grupach odbędą się do końca kwietnia wg. terminów ustalonych przez wychowawców,
          - finał konkursu odbędzie się 8 maja 2015 r.

Kryteria oceny:
          - znajomość tekstu,
          - dykcja,
          - interpretacja utworu.
          Organizator konkursu
          Elżbieta Przyklenk
        • Spotkanie z muzyką w przedszkolu TUBA

• 03.04.2015 11:05
        • W środę – 1.04.15r pani Kasia przyjechała do nas z kolejnym gościem – panem Piotrem Kosińskim. Dzieci poznały następny instrument z rodziny dętych blaszanych – tubę. Dowiedziały się jak jest zbudowana, mogły się też przekonać, że muzyk , który na niej gra oprócz talentu i umiejętności gry na tym instrumencie musi  być silny, bo tuba jest ciężka – waży 10 kg. Mogliśmy wysłuchać kilku utworów, które  zagrał dla nas pan Piotr, a nawet „zatańczyć” w rytm niektórych z nich. Były też zagadki muzyczne – fragmenty utworów z filmów i bajek.

W związku ze zbliżającym się Dniem Ziemi dzieci bawiły się przy piosence „ Leśne duszki”.

Czas jak zwykle upłynął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać się z naszymi gośćmi.

Następny koncert już za miesiąc.
          Bogumiła Trzęskowska
        • Spotkanie z muzyką w przedszkolu  „Nadchodzi wiosna”
        • Spotkanie z muzyką w przedszkolu „Nadchodzi wiosna”

• 04.03.2015 22:35
        • Nasz kolejny  koncert, który odbył się 4 marca 2015r, był w tonacji zielonej. Razem z panią Aliną i panem Maćkiem śpiewaliśmy piosenki o wiośnie i tańczyliśmy w ich rytm. Panią Wiosenką była Ewelinka , a Natalia i Nikola  nadawały tempo razem z „Rokendrolową wiosną”, która pobudziła do życia wszystkie śpiochy i marudy.

Na ludową nutę tańczyliśmy przy  „Zakochanej wiośnie”. Kolorowy, wesoły korowód tańczył w rytm piosenki „Maszeruje wiosna”, a wraz z nim pląsały wszystkie przedszkolaki. Chłopcy z małą Anią wzięli udział w inscenizacji utworu  pt. „ 10 baranków”, a na zakończenie wszyscy bawiliśmy się przy piosence „Hej wiosno, hej”.

Tak jak na wiosnę przystało był to bardzo rozśpiewany i radosny koncert. Teraz czekamy tylko na nadejście tej kalendarzowej wiosenki i ciepło, które wraz z nią zawita.
          Bogumiła Trzęsowska