• Dolnośląskie Igrzyska Dzieci w Strzelectwie Sportowym 2021

• 06.10.2021 05:32
        • W dniach od 4-8.10.2021 na strzelnicy WKS Ślaska Wrocław przy ul. Światnickiej odbywa się finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w Strzelectwie Sportowym. Naszą gminę reprezentowała Szkoła Podstawowa z Mirkowa i Kiełczowa.
          Wyniki klasyfikacji zostaną podane do wiadomości po zakończeniu zawodów. Uczniowie oddawali strzały z karabinu pneumatycznego z pozycji siedzącej.
          Warto przypomnieć, że w 2018 r. mieliśmy Mistrzynię Dolnego - Karolinę Tyc. Uczennica naszej szkoły na 10 strzałów - ustrzeliła wtedy 99 pkt. Tylko jeden strzał oddała w dziewiątkę, a reszta to same dziesiątki!!!
          W zawodach szkołę reprezentowali: Mateusz Delejowski, Mateusz Luto, Wiktor Zagrody, Mikołaj Wojewoda, Maksymilian Fras, Natalia Bronowska, Natalia Lichtenstein, Hanna Karwasz-Jarmolińska, Aleksandra Wojewoda i Zuzanna Duda.
          Najwięcej punktów z naszej szkoły w dniu dzisiejszym ustrzeliła Aleksandra Wojewoda (83pkt).
          Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!!!
        • Pszczoły, osy i szerszenie 27.09

• 05.10.2021 05:30
        • W poniedziałek klasy 1b, 1c oraz 4b odwiedził pan Jerzy Piątkowski, biolog z Uniwersytetu Wrocławskiego pracujący na Wydziale Nauk Biologicznych. Nasz gość opowiadał w niezwykle ciekawy sposób o pszczołach, osach i szerszeniach. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska, jak wygląda gniazdo szerszeni oraz poznać zwyczaje i zachowania owadów. Było to dla nas piękne doświadczenie.
        • Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe 29.09

• 05.10.2021 05:22

• Środa 29 września okazał się bardzo dobrym dniem dla naszych uczniów. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w Gminnych sztafetowych biegach przełajowych organizowanych w parku w miejscowości Szczodre. Zespół dziewcząt uplasował się na 4 miejscu(nie wiele brakło do podjum) natomiast chłopcy wywalczyli brąz. Za zaangażowanie i pokonanie własnych barier  należą się pochwalych dla wszystkich uczestników tych zawodów.
          Dziewczęta w składzie:
          Blanka, Milena, Pola, Maja, Eliza, Michalina i Andżelika
          Chłopcy w skladzie:
          Gracjan, Hlieb, Dawid, Mateusz, Maks, Kuba i Mikołaj

• Zawody lekkoatletyczne na szczeblu gminnym 16.09

• 05.10.2021 05:21

• Dziesięciu uczniów dnia 16 września wzięło udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu gminnym. Zawody w udziały wiele emocji bo od dwóch lat że względów na pandemie Zawody międzyszkolne były zawieszone. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo Dobre wyniki tego dnia mianowicie:
          Adam Nicpoń 8a
          1 miejsce w biegu na 100 m chłopców
          Emilia Gierak 8b
          3 miejsce w biegu na 100 m dziewcząt
          Grzegorz Jakubiszyn 8a
          2 miejsce w biegu na 1000m chłopców
          Milena Prokopenko 8a
          3 miejsce w Pchnięciu kulą  dziewcząt
          Chłopcy drużynowo zajęli 3 miejsce w Gminie a Dziewcząt 5 miejsce.