• Jadłospis 5.12-9.12

•              JADŁOSPIS

Poniedziałek

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), wędlina wieprzowa, rzodkiewka, szczypiorek. Herbata. Kakao na mleku/ mleku bez laktozy.

Obiad: Zupa koperkowa z ziemniakami (seler, mleko)

Makaron penne (zboża zawierające gluten) z warzywami, mięsem z piersi kurczaka i sosem pomidorowym. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Mandarynka, herbatniki bebetki  (zboża zawierające gluten)

Wtorek

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko) z serem żółtym, pomidorem i natką pietruszki. Kakao na mleku/ mleku bez laktozy. Herbata

Obiad: Zupa pomidorowa z makaronem muszelki (zboża zawierające gluten, mleko)

Kotlet mielony (jaja, zboża zawierające gluten), ziemniaki, surówka z kapusty włoskiej. Woda z sokiem jabłkowym.

Podwieczorek: Mus owocowy

Środa

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten), masło (mleko), polędwica drobiowa, papryka czerwona, pietruszka zielona. Herbata malinowa

Zupa jarzynowa z ziemniaki (seler, mleko).

Kopytka (zboża zawierające gluten, jaja) z okrasą mięsno- cebulową dla chętnych, surówka z marchewki i jabłka.

Podwieczorek: Banan

Czwartek

Śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku/ mleku bez laktozy. Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), pasztetem, ogórkiem kiszonym. Herbata

Zupa wiedeńska z kaszą manną  (seler, mleko, zboża zawierające gluten). Kotlet z piersi kurczaka (zboża zawierające gluten, jaja), ziemniaki, gotowana mini marchewka z dodatkiem masła (mleko). Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek:  Jabłko, herbatniki bebe (zboża zawierające gluten)

Piątek

Śniadanie: Pieczywo mieszane (zboża zawierające gluten), masło (mleko), pasta z tuńczyka, ogórek zielony, szczypiorek. Herbata z cytryną.

Zupa krem z dyni z grzankami (zboża zawierające gluten).

Makaron świderki (zboża zawierające gluten) z serem białym (mleko) i jogurtem naturalnym (mleko) na słodko. Kompot

Podwieczorek: Bułka słodka z dżemem (zboża zawierające gluten)

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE !