• Jadłospis 26- 30.09

• JADŁOSPIS

Poniedziałek 26.09

Śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku/ mleku bez laktozy. Kanapeczki z pieczywa razowego i bułki weka (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), pasztetem, papryką i szczypiorkiem. Herbata z cytryną.

Obiad: Zupa brokułowa z ziemniakami (seler, mleko).

Gołąbki bez zawijania, czyli ryż z mięsem wieprzowym polany sosem pomidorowym, surówka z kapusty włoskiej. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Nektarynka, wafle kukurydziane

Wtorek 27.09

Śniadanie: Kawa zbożowa (zboża zawierające gluten) na mleku/ mleku bez laktozy. Rogal z makiem (zboża zawierające gluten), masło (mleko), serek waniliowy (mleko). Herbata

Zupa pieczarkowa z makaronem świderki (seler, mleko, zboża zawierające gluten)

Drugie danie: Pieczone udko z kurczaka, ziemniaki, surówka z sałaty lodowej z sosem winegret. Woda z cytryną i pomarańczą.

Podwieczorek: Mus owocowy, herbatniki be-be (zboża zawierające gluten)

Środa 28.09

Śniadanie: Owsianka na mleku/ mleku bez laktozy (zboża zawierające gluten). Kanapeczki z pieczywa pełnoziarnistego oraz bułki weka (zboża zawierające gluten), masło (mleko), wędlina drobiowa, ogórek zielony, szczypiorek. Herbata malinowa.

Zupa: Krupnik z  kaszą jęczmienną z ziemniakami (seler).

Drugie danie: Kluski śląskie (zboża zawierające gluten, jaja) z okrasą. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek; Jogurt owocowy (mleko)

Czwartek 29.09

Śniadanie: Kakao na mleku/ mleku bez laktozy. Chałka (zboża zawierające gluten) z masłem, dżemem. Herbata czarna.

Obiad: Żurek z jajkiem i ziemniakami (seler, jaja, żyto).

Drugie danie: Gulasz z szynki wieprzowej, kasza gryczana, kiszone ogórki.  Woda z sokiem jabłkowym tłoczonym.

Podwieczorek: Paluch z makiem (pszenica zawierająca gluten)

Piątek 30.09

Śniadanie: Kanapeczki z chleba wieloziarnisty, bułka  weka (zboża zawierające gluten) z masłem (mleko), gotowane jajko, rzodkiewka, szczypiorek. Herbata

Obiad: Zupa krem z dyni z grzankami (zboża zawierające gluten, mleko).

Drugie danie: Paluszki rybne (pszenica), ziemniaki, surówka z kiszonej kapusty. Kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Banan

Informacje o alergenach występujących w posiłkach zgodnie z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r.

JADŁOSPIS MOŻE ULEC ZMIANIE !