12 kwietnia 2016 – Gminne Talenty – I casting w Kiełczowie
Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Buczak (kl. IIa), Maria Skorupa (kl.III) i Anna Stępniewska (kl. V).
Jesteśmy z Was dumni i bardzo Wam dziękujemy :).
12 kwietnia 2016 – Gminne Talenty – I casting w Kiełczowie
Dnia 7 kwietnia 2016 r.- uczniowie z klasy piątej brali udział w kolejnych zawodach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany przez Komisariat Policji w Długołęce. Drużyna w składzie: Daria Chęcińska, Natalia Rutkowska, Ignacy Maliga, Jędrzej Maliga zajęła II miejsce.
Szanowni Państwo,
w związku z realizacją przez gminę rządowego programu „Rodzina 500 plus”, uprzejmie informujemy, iż w naszej szkole będą pełnione dyżury przez pracowników GOPS, podczas których będą mogli Państwo składać wnioski oraz zasięgnąć informacji.
Harmonogram dyżurów:
W środę 6 kwietnia wszystkie grupy przedszkolne oraz kasa „I a” pojechały do wrocławskiego Impartu na spektakl pt. „Księżniczka łabędzi”. ...
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Światowy Dzień Wody został ustanowiony podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych na temat Środowiska i Rozwoju (UNCED), która odbyła się 22 grudnia 1992 w Rio de Janeiro, w Brazylii.
Celem Światowego Dnia Wody w roku 2016, obchodzonym pod hasłem – Woda i Praca – jest pokazanie, jak wystarczająca ilość i poprawa jakości wody, może zmienić życie i źródła utrzymania pracowników, a w efekcie przekształcić społeczeństwa i gospodarki świata (źródło: http://www.swiatowydzienwody.pl/ https://www.youtube.com/watch?v=gJhHUqwtnmY https://www.youtube.com/watch?v=K_VcGFkiSbs).
Uczniowie i pracownicy SP w Mirkowie, aby uczcić ten dzień na prośbę organizatorów akcji - Światowy Dzień Wody - przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.
Zadaniem szkolnej akcji było uzmysłowienie uczniom, jak wielkie znaczenia dla człowieka ma woda i jak ważne jest, by ją oszczędzać i jej nie zanieczyszczać.
Podczas przerwy uczniowie z klasy VI i V ułożyli z własnych ciał napis: woda - H2O, a klasa Ia stworzyła piekną kroplę wody.
Dzień Osób z Zespołem Downa obchodzony jest już od 10 lat, a od 2012 roku pod patronatem ONZ. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy (inna nazwa wady to trisomia 21).
Zatem 21 marca zakładamy różne skarpetki, które są symbolem otwarcia, mają wyrażać zrozumienie, sympatię i chęć integracji z osobami dotkniętymi tą wadą genetyczną. Zakładając różne skarpetki zwiększamy świadomość innych nt. zespołu Downa.
Pamiętajmy, każdy z nas jest wyjątkowy dlatego, że różnimy się od siebie wyglądem, charakterem, poglądami, zaintresowaniami i marzeniami.
Jesper Juul napisał: "Każdy człowiek jest inny ‒ dotyczy to po równi dzieci i dorosłych ‒ i dlatego trzeba szukać takich sposobów okazywania miłości innym, żeby mogła być przez nich odbierana jako miłość".
W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny upłynął nam pod znakiem działań ekologicznych.
Pod hasłem „Nie bądź jednorazowy, czyli jak ograniczyć produkowanie śmieci” - uczniowie naszej szkoły projektowali torby na zakupy wielokrotnego użytku. Pisali lub rysowali LISTY DLA ZIEMI w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o klimat”, która zwraca uwagę na niepokojące zmiany klimatyczne i promuje gospodarkę niskoemisyjną oraz zrównoważony transport (szczegóły akcji: http://listydlaziemi.pl/o-akcji). Powstały również, aby zachować tradycję ludową przepędzania zimy, niezwykłe Eko- Marzanny, które były wykonane oczywiście z materiałów recyklingowych.
Po warsztatach literacko - plastycznych nastąpiła akcja w plenerze. Wesoły i kolorowy pochód z Eko-Marzannami przeszedł ulicami Mirkowa - wywołując aplauz mieszkańców.
A wspaniałym uwieńczeniem Pierwszego Dnia Wiosny było ognisko z kiełbaskami, które wszystkim smakowały wyśmienicie.
Marta Lejman-Trzcińska
Dnia 24 lutego 2016 r. uczniowie z klasy czwartej – Eliza Pluta, Melania Inglot, oraz uczeń z klasy piątej Radek Kaczor brali udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Długołęce. Organizator –przedstawiciele PSP. Radosław Kaczor podczas turnieju zajął II miejsce.
Dorota Mączka„Najciekawsze Budowle Świata”
Uczniowie klasy III wspólnie z rodzicami przygotowywali się do prezentacji projektu edukacyjnego pt. „Najciekawsze budowle świata” od października 2015r. Było to duże przedsięwzięcie.
Działania w ramach tego projektu przebiegały w III etapach:
I etap – wybór budowli,
II etap – wykonanie budowli przestrzennej z dowolnego materiału ( praca rodzinna),
III etap – prezentacja wykonanej budowli.18 lutego 2016r. uczniowie wraz z rodzicami prezentowali swoje budowle, które były wykonane z różnorodnych materiałów: styropianu, metalu, szkła, brystolu, płyt CD, masy solnej, cukru. Zgromadzone na sali gimnastycznej prace robiły niezapomniane wrażenie. Każdy z uczniów indywidualne opowiadał o swojej pracy: z czego była wykonana, kto brał udział w jej tworzeniu oraz co przedstawia, gdzie się znajduje, z jakiego okresu czasu pochodzi. Rodzice chętnie występowali wraz ze swoimi dziećmi.
Po prezentacji był poczęstunek oraz sesja zdjęciowa. Wszystkie prace wystawione zostały w korytarzu szkoły i wzbudzały zachwyt oglądających. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej imprezy. Dziękuję rodzicom i dzieciom za udział w projekcie.
Lucyna Ludwiczak-Bugaj
Powered by aSc EduPage