Rekord dla Niepodległej
To nasze wspólne dzieło, całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie
Bal karnawałowy w przedszkolu
Karnawał bez balu byłby trochę niepełny, zwłaszcza dla przedszkolaków, które to pojęcie łączą głównie z tym wydarzeniem. W naszym przedszkolu od wielu lat odbywają się takie bale. W tym roku pomimo trudności lokalowych (związanych z rozbudową), również stało się zadość tradycji. Bal odbył się tuż przed feriami w piątek – 25 stycznia.
Spotkanie z muzyką - trąbka
17.01.2019r. odbyło się kolejne "Spotkanie z muzyką". Na powitanie dzieci zaśpiewały dobrze im znaną piosenkę "Dzieńdobrynka". Następnie pan Mateusz wprowadził dzieci w świat instrumentów dętych. Dzieci zapoznały się z wyglądem, budową oraz dźwiękami wydawanymi przez trąbkę.
Jasełka w przedszkolu
W styczniu dwie najstarsze grupy przedszkolne zaprosiły swoich najbliższych na przedstawienia jasełkowe. Dzieci przez kilka tygodni uczyły się kolęd, pastorałek oraz przydzielonych im ról. Bardzo chciały, aby rodzice mogli odwiedzić ich w przedszkolu oraz podziwiać ich w przedstawieniu, które z takim zaangażowaniem przygotowały.
Rekrutacja 2019/2020 - informacja Wójta Gminy Długołęka
Na podstawie art. 131 ust. 2, 4 i 6, art. 133 ust. 2 i 3 oraz art. 154 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996 ze zm.) Wójt Gminy Długołęka podaje do publicznej wiadomości:
Szkolny Konkurs Recytatorski w kl. IV-VIII
23 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej klas starszych prowadzony przez niezawodne uczennice z kl. VIII - Natalię i Simonę. Konkurs ten zakończył rok działań poświęconych uczczeniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczestnicy prezentowali utwory mówiące o naszej kochanej Ojczyźnie, a pisało o niej przecież wielu pisarzy i poetów. Każdy z nich innymi słowami ogarniał dziejące się w niej wydarzenia - jedni sławili piękno jej krajobrazów, inni zachwycali się bohaterstwem ludu czy wreszcie niepowtarzalnością kultury i języka. Przez tę piękną lekcję historii poprowadzili nas recytatorzy, spośród których jury wyłoniło aż sześciu zwycięzców - trzech w kategorii kl.IV-VI i trzech w kategorii kl.VII-VIII.
Szkolny Konkurs Recytatorski w kl. I-III
Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem poezji patrioycznej w klasach I-III został rozstrzygnięty! Po burzliwych obradach komisji konkursowej naszą szkołę w konkursie gminnym reprezentować będą: Anna Hladik z klasy IA, Apolonia Soja z IIA oraz Dominik Kozieł z klasy IIIA. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!!! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu konkursu ------------>do galerii
Magdalena Buczak laureatką Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek
27 stycznia 2019r. w Miliczu odbyły się przesłuchania ponad stu uczestników tegorocznego Milickiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w różnych kategoriach wiekowych. Magdalena Buczak pokonała 23 osoby ze swojej kategorii i zajęła I miejsce, wykonując " Kolędę Maryi" z repertuaru Chóru TGD. Na scenie akompaniował Magdalenie jej nauczyciel Pan Aleksander Piechaczek.
Konkurs recytatorski w klasie 1b
Uczniowie z klasy Ib, przed finałowym konkursem ogólnoszkolnym, w swoim gronie wyłonili zwycięzców na najlepszą interpretację wierszy o Polsce. Zostali nimi: Karolinka Bomersbach, Ania Wojewoda, Michałek Kobyłecki i Bartłomiej Marciniak.
Gratulujemy Laureatom:)
Zdjęcia z klasowych eliminacji można obejrzeć: ---------->KLIKNIJ TUTAJ<-----------
Wycieczka kl. 1b i 2b do Impartu
W dniu 24.01.2019 r. klasy 1b i 2b pojechały do Centrum Sztuki Impart na przedstawienie baletowe pt. Królowa Śniegu. W spektaklu organizowanym prod patronatem Operetki Dolnośląskiej udział wzięli uczniowie Szkoły Baletowej z Wrocławia. Pełne uroku i muzyki przedstawienie w w prosty sposób przypomniało znaną wszystkim dzieciom historię Kaja i Gerdy, a taneczna interpretacja wydarzeń to świetny sposób na prezentację talentów i pasji młodych aktorów.
Ewa Wojewoda
Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b
Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 1b zaprosiła swoje Babcie i Dziadków do szkoły na wspólne zajęcia. Dzieci pod czułą opieką wykonały piękne dekoracje: świeczniki i drzewka szczęścia. Z pewnością staną się one piękną dekoracją stołów i będą wzbudzały miłe skojarzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów:
------->KLIKNIJ TUTAJ<---------
Ewa Wojewoda
Jak radzić sobie ze złością?
We wtorek 15 stycznia klasa Vb i grupa III z przedszkola miały okazję uczestniczyć w warsztatach terapeutycznych pod intrygującym tytułem "Jak radzić sobie ze złością?". Zajęcia poprowadziła pani Joanna Mirecka, która jest nauczycielem szkolnym i przedszkolnym, terapeutą, blogerką i autorką książki "Dzieci pomysłowej mamy". W trakcie warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym jest złość, skąd się bierze, jak ją zauważyć i jak sobie z nią radzić.
Klasy pierwsze w Teatrze Polskim
W ramach projektu "Czwartki z kulturą" 11 stycznia klasa 1a i klasa 1b wybrały się do Teatru Polskiego na spektakl pt."Opowieść Wigilijna". Dzieci miały okazję obejrzeć niezwykłe widowisko stworzone przez kilkudziesięciu artystów, w tym także przez dzieci. Spektakl był połączeniem wielu żywiołów - ruchu, tańca i akrobacji z klasycznymi elementami teatru dramatycznego. Była to piękna opowieść o poszukiwaniu dobra, prawdy i miłości.
Iwona Krzaczkowska
Konkurs recytatorski w klasie III
W dniu 9 stycznia 2019 r. w klasie III odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski. W tym roku uczestnicy samodzielnie wybrali i recytowali wiersze o naszej Ojczyźnie. Do następnego etapu Konkursu przeszli: Aleksandra Ciszewska, Anna Dolińska oraz Dominik Kozieł. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu.
Konstancja Resler
Przedszkolaki w Teatrze Lalek
11 stycznia - w piątek wszystkie grupy przedszkolne udały się do Wrocławia na przedstawienie pt. „Babcia na jabłoni”. Spektakl powstał na motywach powieści austriackiej pisarki Miry Lobe. Jest to piękna – wzruszająca, momentami zabawna opowieść o małym chłopcu i jego niezwykłej babci.
Konkurs na biżuterię patriotyczną z surowców wtórnych
W listopadzie w naszej szkole pod kierunkiem pani Anny Mańki odbył się KONKURS PLASTYCZNY na najciekawszą BIŻUTERIĘ PATRIOTYCZNĄ Z SUROWCÓW WTÓRNYCH. Uczciliśmy w ten sposób 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgłoszonych zostało 27 prac. Laureatami zostali: I nagroda - Maja i Magda Buczak, II nagroda - Julia Damian, III nagroda - Dominika Ryło. Przyznano również 6 wyróżnień dla: Eweliny Tetlak, Michała Głodzika, Bartosza Grądalskiego, Wojciecha Osłońskiego, Szymona Książka i Michała Kaczora.
Gratulujemy talentu, pomysłowości i pracowitości wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Wigilia w klasie Ib
Wigilia w klasie Ib przebiegła bardzo uroczyście i nastrojowo. Dzięki uprzejmości jednego z Rodziców gościliśmy pana Kamila, kuzyna Ani i Ignasia, który w czasie całego spotkania grał nam na gitarze i tworzył akompaniament do wspólnego śpiewu. Dzieci, które uczą się grać na instrumentach muzycznych zaprezentowały przed całą klasą swoje umiejętności, tj. Ania, Ignaś i Tymek zagrali na gitarze, Olga i Ania W. zaś na pianinie. Dzieci przygotowały się wcześniej do tego spotkania, ćwicząc grę wybranej przez siebie kolędy. Wszyscy wspólnie nakryliśmy stół wigilijny, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, dekorowaliśmy pierniki, a na zakończenie udaliśmy się do kościoła na szkolne kolędowanie.
Ewa Wojewoda
Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w świetlicy
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć pokazujących, jak wyglądały przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w naszej świetlicy szkolnej. Było kolorowo, kreatywnie i świątecznie!
Naszym drogim Podopiecznym i ich Rodzicom oraz Opiekunom życzymy radosnych Świąt!!!
----------------->do galerii zdjęć
Dwudniowa wycieczka klas Ib i IVb do Myśliborza
W dniu 19.12.2018r. klasy Ib i IVb wyjechały na dwudniową wycieczkę do Myśliborza do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa "Salamandra". Ośrodek edukacyjny położony jest na terenie Parku Krajobrazowego "Chełmy" będącego fragmentem Pogórza Kaczawskiego. Dzieci uczestniczyły w cyklu warsztatów, których celem było zdobywanie wiedzy i umiejętności przyrodniczych oraz kształtowanie postaw proekologicznych. Zajęcia prowadzone były w doskonale wyposażonych salach seminaryjnych przez doświadczonych trenerów. Ich tematyka dostosowana została do wieku uczestników, np. młodsze dzieci zdobyły wiedzę dotyczącą życia pszczół, zwierząt żyjących w polskich lasach, a starsze pogłębiły wiedzę z zakresu zjawisk przyrodniczych, m.in. fotosyntezy i uczestniczyły w doświadczeniach chemicznych w warunkach laboratoryjnych. Na terenie ośrodka znajduje się park rehabilitacji zwierząt (sów, bocianów), a t
Archiwum Aktualności