• Najgrzeczniejsze dziecko w świetlicy

• „Najgrzeczniejsze dziecko w świetlicy”-2013/2014

Jako Uczeń świetlicy otrzymuję „+” za naprawdę znakomite zachowanie, kiedy:

1. Słucham uważnie Nauczyciela, (czyli mojej Pani).
          2. Wypełniam dokładnie skierowane w moją stronę polecenia (także, gdy dotyczy to całej klasy, czyli kiedy Pani mówi do nas wszystkich, a nie tylko do mnie indywidualnie).
          3. W miły i kulturalny sposób rozmawiam z innymi ( z dorosłymi i z kolegami).
          4. Używam często, w stosownych sytuacjach „magicznych słów”, czyli „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję” oraz zwrotów do witania się i żegnania.
          5. Jestem koleżeński (chętnie pomagam innym).
          6. Dbam o porządek wokół mnie – od mojego miejsca przebywania zaczynając.
          7. NIE DYSKUTUJĘ PODCZAS ZAJĘĆ, JEŚLI MNIE O TO NIE PROSZONO.
          8. Nie kłócę się z kolegami, nie przepycham, nie biję np. przed wyjściem z sali czy z szatni.
          9. Potrafię ustąpić, potrafię spokojnie rozstrzygać spory.
          10. Unikam „skarżenia” – staram się samodzielnie i w miły sposób rozwiązywać dotyczące mnie konflikty.
          11. Nie zapominam o tym, że w klasie nie jestem sam, więc przestrzegam zasady utrzymywania ciszy, ładu i spokoju.
          12. Pamiętam o tym, że w klasie, w szkole nie biegamy (poza salą gimnastyczną, na zajęciach ruchowych, kiedy takie jest zadanie dla uczniów) i stosuję to w praktyce.
          13. Podczas wszystkich zajęć dbam o bezpieczeństwo swoje i innych.
          14. Pamiętam o tym, że  „grzecznym” jest się nie tylko w szkole, gdy przy mnie jest Pani, ale w każdej sytuacji, w której uczestniczę.
          15. Pamiętam o swoich obowiązkach, bo wtedy mogę dbać o swoje prawa.

„Zbieram” jak najwięcej „+” do stycznia – Pani przelicza nasze „zdobycze” i najbardziej wytrwali „łowcy plusów” otrzymują dyplomy i nie tylko... W II semestrze cała „zabawa” zaczyna się na nowo. W ten sposób każdy ma równe szanse na to, by w czerwcu zostać najgrzeczniejszym dzieckiem na świetlicy.