• Wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie

• 29.04.2015 19:22
        • Dnia 22.04.2015r. uczniowie klasy I b i II byli na wycieczce w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Wyjechaliśmy o godzinie 6 rano (nikt nie zaspał!) i po 3 godzinach jazdy dotarliśmy na miejsce. Pogoda sprzyjała, humory również.

Jaskinię odkryto 14 października 1966 roku. Podczas eksploracji jaskini natrafiono na szczątki tysięcy zwierząt plejstoceńskich, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego, stąd jej nazwa.

Uczniowie podzieleni na grupy wędrowali po rozłożonych horyzontalnie korytarzach jaskini podziwiając niesamowite widoki. Dzieci oglądały wielkie, różnorodne formy naciekowe: stalaktyty, stalagmity, stalagnaty, żyrandole, kopuły i kaskady. To była ciekawa i niesamowita podróż w głąb ziemi.

Lucyna Bugaj, Ewa Bronkowska
          Zdjęcia Henryk Kowalski

• Warsztaty filmowe pt. „Tajemnicza księga przygód”

• 13.05.2015 21:36
        • Dnia 31.03.2015r. uczniowie klasy Ib i II uczestniczyli w warsztatach filmowych pt. „Tajemnicza księga przygód” w kinie Nowe Horyzonty. Dzieci zobaczyły jak powstaje film i same brały w nim udział. W niedługim czasie można będzie obejrzeć film na stronie internetowej naszej szkoły. To było ciekawe doświadczenie.
          Lucyna Ludwiczak-Bugaj, Ewa Bronkowska
        • Kolorowe ferie ziomowe w Mirkowie

• 26.04.2015 19:45
        • W czasie ferii zimowych prawie 40 uczniów skorzystało z możliwości uczestnictwa w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Izabelę Trojanowską i Martę Lejman- Trzcińską. Powstały bajecznie kolorowe, wielkoformatowe prace malarskie zaprojektowane i w całości wykonane przez dzieci. Obecnie są one ciekawym akcentem dekoracyjnym boiska szkolnego.
          Marta Lejman-Trzcińska
        • Wycieczka do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach

• 26.04.2015 19:22
        • 25 marca 2015r. uczniowie klas Ia i III wyjechali na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, gdzie poznawali zwyczaje i tradycje Świąt Wielkanocnych. Uczestniczyli czynnie w warsztatach plastycznych, poznając róznorodne techniki ozdabiania jaj. Po nich zwiedziliśmy rozledły Skansen.
          Anetta Kędziora
        • Jesienny Piknik w Gaszowicach

• 26.04.2015 19:07
        • 21 października 2014r. odbył się Jesienny Piknik w Gaszowicach, w którym uczestniczyli uczniowie klas Ia i III.
          W trakcie imprezy było dużo zabawy i nauki. Wszystkie grupy doskonale zdały egzamin z topografii mapy, docierając do wyznaczonych miejsc.
          Zakończenie pikniku świętowaliśmy przy ognisku.
          Anetta Kędziora