Anetta Kędziora
Klasy Ia i IIIa w Fabryce Bombek w Krośnicach
29 listopada uczniowie klasy Ia oraz IIIa uczestniczyli w warsztatach w Fabryce Bombek w Krośnicach. Wszyscy podziwialiśmy piękne bombki, poznaliśmy proces ich powstawania oraz sami tworzyliśmy swoje bombki. Czas przygotowań przedświątecznych rozpoczęty! Zdjęcia --->KLIKNIJ TUTAJ<----
Anetta Kędziora
Biuletyn Informacji Publicznej
13.12.2019 r.
Ogłoszenie o zamówieniu nr 636390-N-2019 z dnia 13.12.2019 r.:
Dostawa produktów ogólnospożywczych do stołówki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mirkowie w 2020 roku
Ogłoszenie o zamówieniu_13.12.2019.pdf <-----POBIERZ
SIWZ 13.12.2019.pdf <-------POBIERZ
Zalaczniki_1-7_do_SIWZ_13.
Dzień Górnika w przedszkolu
"Tam pod ziemią w ciemnym chodniku wielu pracuje dzielnych górników.
Ciężka to praca czarnego człowieka, dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka.
Gdy nam słoneczko zagląda do domu, górnik pracuje w kopalni zmęczony.
Za czarny węgiel i za sól białą chwała górnikom dzielnym, wytrwałym."
Wycieczki klas 2a, 2b i 1b, 3b do Krośnic, do fabryki bombek
Przygotowania do świąt rozpoczęte. Uczniowie klas 2a i 2b (w dniu 20.11) oraz uczniowie klas 1b i 3b (w dniu 9.12) pojechały do Krośnic, do Spółdzielni "Szklany Świat Bombek"
Podczas zwiedzania dzieci obserwowały, jak powstają tradycyjne szklane ozdoby choinkowe i jakiego kunsztu wymaga ich ozdobienie. Podziwiały niepowtarzalne i oryginalne ozdoby świąteczne zaprezentowane na terenie fabryki. Samodzielnie udekorowały własną bombkę. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało bombkę własnoręcznie ozdobioną podczas warsztatów oraz piękną bombkę z własnym imieniem. Wizyta w fabryce wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Dzień Czytania w Szkołach z okazji przyznania Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla
Dziś w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Czytania z okazji przyznania Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla. To właśnie 10 grudnia pisarka, która jest Honorową Obywatelką Wrocławia, odebrała w Sztokholmie wyróżnienie, które do tej pory otrzymało tylko sześcioro Polaków. W tak ważnym dniu chc
Konkurs recytatorski kl. I-III "Cztery pory roku"
6 grudnia w naszej szkole odbył się Konkurs recytatorski kl. I-III "Cztery pory roku". Uczniowie klas młodszych przedstawili publiczności utwory związane z wiosną, latem, jesienią i zimą. Uczestników konkursu oceniało jury - Pani Dyrektor Edyta Podyma, Pani Magdalena Wijas-Podurgiel, Pani Magdalena Jarmolińska oraz Marysia Skorupa, reprezentantka Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy recytatorzy spisali się znakomicie i pięknie interpretowali wybrane przez siebie wiersze. Jury miało więc bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie wyłoniło trzech zwycięzców: Milenę Stępień z kl.Ib z wierszem "Pory roku", Milenę Petri z kl. IIb z utworem "Odlot szpaków" i Polę Soję z kl. IIIa z utworem "Kłopoty ze śniegiem". Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Zdjęcia --->KLIKNIJ TUTAJ<---
Mikołajki i Dzień Anioła
Nasza szkoła 6 grudnia zmieniła się w niezwykłe miejsce - na korytarzach i w klasach można było spotkać anioły, a między nimi dumnie przechadzał się św. Mikołaj. Przyjechał do nas prosto z dalekiej Laponii i przywiózł nam trochę słodkości. Oczywiście obdarował wszystkich - w końcu w Mirkowie są
Mistrzowie ortografii
26 listopada w LO XIV odbyła się Gala Laureatów VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Uroczystość wręczenia dyplomów uświetnił swoją obecnością profesor Jan Miodek, który wygłosił wykład na temat języka polskiego. Na galę zostali zaproszeni nasi uczniowie, którzy przeszli dwa etapy konkursu i znaleźli się w gronie piętnastu laureatów z województwa dolnośląskiego. Magdalena Buczak z kl. VIb zajęła VIII miejsce, a Mateusz Luto z kl. Vb zajął XIII miejsce. Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu! Zdjęcia --->KLIKNIJ TUTAJ<---
Podpatrzone okiem fotoreportera po uroczystości...
Nasz fotoreporter podpatrzył, co się dzieje na królewskim dworze, kiedy po części oficjalnej każdy usatysfakcjonowany odetchnąć może :-)
Narodowe Czytanie
We wrześniu nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Co roku para prezydencka wybiera utwory należące do klasyki literatury polskiej, które są czytane konkretnego dnia w całej Polsce. W tym roku wybór padł na nowele - osiem nowel na ósme Narodowe Czytanie. Uczniowie z klas szóstych zaprezentowali ich fragmenty we wszystkich klasach, wcielając się w rolę pisarzy. Wszyscy więc mogli wysłuchać fragmentów następujących nowel: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Sachem" Henryka Sienkiewicza, "Nasza szkapa" Marii Konopnickiej", "Katarynka" Bolesława Prusa, "Orka" Władysława Reymonta, "Rozdziobią nas kruki, wrony..." Stefana Żeromskiego, "Sawa"Henryka Rzewuskiego i "Mój ojciec wstępuje do strażaków" Brunona Schulza. Mimo że utwory zawierały wiele archaizmów, nasi uczniowie przekonali się, że literatura polska jest piękna i warto ją poznawać.
Zdjęcia ----->KLIKNIJ TUTAJ<-----
Wycieczka kl.VIb do ZOO
Dnia 10 października uczniowie klasy VIb i kilku uczniów z klasy VII uczestniczyli w wycieczce do ZOO. Wyjazd był nagrodą - w niedzielę 6 października nasi uczniowie wygrali grę terenową Gminne zGranie w Wilczycach. W ramach wyjazdu uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach przyrodniczych "Życie w drzewie - o ekologicznej roli drzew", a także zwiedzili Afrykarium i teren całego ZOO. Piękna pogoda sprawiła, że udało się nam zobaczyć wiele gatunków zwierząt i pospacerować w blaskach jesiennego słońca. Oby częściej nasi uczniowie zdobywali takie nagrody.
Zdjęcia ----->KLIKNIJ TUTAJ<-----
Przygotowania do obchodów Dnia Niepodległości
Ze względu na zbliżające się Święto Niepodległości obchodzone w naszej szkole 8 listopada (piątek), ogłaszam możliwość wykonania pracy dodatkowej - 10 kotylionów wg poniższych instrukcji: http://praceplastyczne.pl/…/250-jak-zrobic-prosty-kotylion-… Za pracę można otrzymać dodatkową ocenę z techniki dla klas 4-6 oraz punkty z zachowania. Jeśli w wykonaniu kotylionów chcą wziąć też udział uczniowie z kl. 7 i 8, to do kotylionów muszą dołączyć kartkę z obliczeniami:
1. Suma pierwiastka z ilości białych pasków i pierwiastka z ilości czerwonych pasków.
2. Suma kwadratów długości paska czerwonego i długości paska białego.
3. Obwód i średnica dwóch białych kół.
Uwaga! Do obliczeń bierzemy poniższe dane ze strony i nie uwzględniamy pojedynczych pasków.
Możliwa jest do zdobycia ocena z matematyki, jeśli obliczenia będą poprawne, a kotyliony przepiękne :) Nie zapomnijcie się podpisać. Proszę zapakować kotyliony do pudełka lub reklamówki z informacją: imię i nazwisko oraz klasa. Termin - do 6.11 (środa), godz. 14:45. Materiały potrzebne do wykonania:
Lekcja gotowania w klasie IIa
W piątek 25 października uczniowie klasy IIa mieli okazję rozwijać swoje umiejętności kulinarne. Podczas lekcji z pomocą nauczyciela przygotowali pyszne gofry z wybranymi dodatkami. Mamy nadzieję, że owe zajęcia zachęcą małych kucharzy do doświadczenia dalszych przygód kulinarnych i pomagania rodzic
Rekord w Pierwszej Pomocy
16 października w godz.12:00-12:30 nasza szkoła wzięła udział w Rekordzie w Pierwszej Pomocy organizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach akcji nasi uczniowie przez pół godziny prowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomach. Byli niesamowici! Wielkie gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział w akcji ❤️ Pobiliśmy zeszłoroczny rekord, ponieważ w całej Polsce jednocześnie prowadziło resuscytację aż 150 560 osób w 1380 instytucjach!
#wosp #rekordresuscytacja #pierwszapomocwosp
Filmik dostępny na stronie https://www.facebook.com/SzkolaMirkow/
Zdjęcia z wydarzenia --->KLIKNIJ TUTAJ<---
Wycieczka klasy Ia i IIIa do Doliny Baryczy
Dnia 1 października klasy Ia i IIIa były na wycieczce w Dolinie Baryczy. Uczniowie uczestniczyli tam w warsztatach przyrodniczych w Centrum Bioróżnorodności oraz zdobywali wiedzę o ptakach błotno-wodnych podczas spaceru wzdłuż stawów. Wycieczka zakończyła się wesołymi zabawami i grillowaniem. Wszscy będziemy ją wspominać na pewno jeszcze bardzo długo.
Zdjęcia ----->KLIKNIJ TUTAJ<-----
Wychowawca klasy IIIa
Pasowanie pierwszoklasistów
15 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Mirkowie. Uroczystość odbyła się w pięknej, nowo powstałej sali gimnastycznej, w której zebrali się rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i uczniowie. Na początku dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, wspaniale zaliczając kolejne próby. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem szkoły pierwszacy złożyli ślubowanie. Pani dyrektor Edyta Podyma dokonała pasowania na ucznia złotym piórem. Z rąk pani dyrektor oraz wychowawczyń Lucyny Bugaj i Anetty Kędziory uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Życzenia i upominki uczniowie otrzymali od Wójta Gminy Długołęka pana Wojciecha Błońskiego oraz sołtysa pana Mariusza Bernata.
Poznajmy się - spotkanie z osobą niepełnosprawną
W naszej szkole 18 października odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Dignum, która realizuje projekt współfinansowany ze środków gminy Długołęka pod nazwą "Poznajmy się". Celem tego projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi na zagadnienie dotyczące osób z niepełnosprawnością i osób star
Pani Jesień z wizytą u przedszkolaków
Na początku października, do Przedszkola w Mirkowie zawitała pani Jesień. W darze dla przedszkolaków przyniosła kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy i mnóstwo innych skarbów. Dzieci były oczarowane i bardzo gościnne. Na zakończenie spotkania, razem z naszym specjalnym gościem, wszystkie grupy przedszkolne odtańczyły jesienny taniec - dynamiczny i nieprzewidywalny, który strąca listki z drzew. Teraz śmiało możemy powiedzieć, że niestraszna nam szaruga i noc długa. My jesteśmy przedszkolaki, zawsze uśmiechnięte, mądre dzieciaki.
Spotkanie z muzyką – „Jesień z fagotem”
„Wszystkich pięknie dziś witamy i na koncert zapraszamy”, tak powitała naszych przedszkolaków pani Alina podczas drugiego spotkania z muzyką, które odbyło w ostatni piątek, 18 października. Tym razem pani Alina wraz z panią Agatą przybliżyły dzieciom kolejny instrument z rodziny instrumentów dętych
Archiwum Aktualności