• Świąteczny czas - wystawa szopek i wspólne kolędowanie

• 26.12.2018 15:50
        • Już po raz ósmy Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirkowie jest organizatorem Gminnego Konkursu Szopka Bożonarodzeniowa. Co roku zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, ciekawymi technikami i inwencją twórczą autorów szopek. W tym roku uczestnicy konkursu również nas nie zawiedli. Szopki można oglądać w kościele p.w. św. Brata Alberta w Mirkowie przed lub po mszy. Nasi uczniowie mieli zaś okazję podziwiać prace w trakcie rekolekcji adwentowych i spotkania, które zwyczajowo już nazywamy "Porankiem kolęd".
        • Warsztaty o niepełnosprawności

• 19.12.2018 22:06
        • W dniu 14.12.2018r. gościliśmy w szkole aktorów Fundacji L'arche. Dzieci z zerówki, z klasy I b oraz II b obejrzały spektakl edukacyjny Teatru Lalek z niepełnosprawnością. Tomek, bohater przedstawienia, chłopiec z porażeniem mózgowym, opowiedział dzieciom w prosty i przystępny sposób o codziennym życiu z chorobą. Dzieci mogły mu zadawać pytania, nawet te trudne i pełne emocji, a wszystko po to, aby oswoić je z tematem niepełnosprawności.
          Ewa Wojewoda
        • Boże Narodzenie w różnych stronach świata

• 19.12.2018 21:55
        • W dniu 10.12.2018 r. dzieci z klas pierwszych, IIB i III uczestniczyły w warsztatach "Boże Narodzenie w różnych stronach świata". Warsztaty prowadzone były przez Robba Maciąga, znanego podróżnika, fotografa, pisarza, laureata dwóch TRAVELLER-ów miesięcznika National Geographic. Dzieci przeżyły fascynującą podróż po wielu krajach świata, w czasie której dowiedziały się o zwyczajach i tradycjach panujących w innych religiach i państwach. Uczniowie samodzielnie wykonali też ozdoby świąteczne, nieznane naszej polskiej tradycji.
          Ewa Wojewoda
        • Wycieczka do Piernikarni Wrocławskiej

• 12.12.2018 00:37

• W dniu 05.12.2018 r. klasa 2a brała udział w warsztatach piernikarskich, które odbyły się w Piernikarni Wrocławskiej przy  ul. Kurzy Targ 5. W trakcie zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali ciasto, a także formowali i dekorowali pierniki, które mogli później zabrać. Uczestnicy poznali też historię wypieku pierników oraz tajemnice cechu piernikarzy i snycerzy.
        • IIa na Festiwalu Nauki

• 12.12.2018 00:26
        • 24.09.2018 r. klasa 2a brała udział w warsztatach zorganizowanych przez Politechnikę Wrocławską z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki . Uczniowie poznali właściwości płynów, a także proste zjawiska fizyczne, mogli samodzielnie przeprowadzić doświadczenia pod okiem fachowców oraz zbudować fontannę z butelek. Chemia i fizyka to dziedziny odległe uczniom klasy drugiej, ale ciekawa forma przekazu i oryginalne doświadczenia sprawiły, że to co odległe, stało się bliskie.

Jolanta Tadek