V Gminny Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”
- 14.11.2014 23:23
- Już po raz piąty Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirkowie jest organizatorem „Gminnego Konkursu Szopka Bożonarodzeniowa”. Co roku zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, ciekawymi technikami, inwencją twórczą autorów szopek. W bieżącym roku na konkurs wpłynęło 29 szopek z 6 szkół gminy Długołęka: z Brzeziej Łąki, Węgrowa, Szczodrego, Siedlca, Długołęki, Mirkowa. Wystawę szopek można było oglądać do 20.12.2013r w holu szkoły. Wybór najpiękniejszej był bardzo, bardzo trudny, dlatego też jury postanowiło nagrodzić oprócz laureatów wszystkich uczestników pamiątkowym dyplomem oraz małym upominkiem.
I MIEJSCE
Emilia Krzemińska ze SP w Brzeziej Łące
Dawid , Daria Taraska z ZSP w Mirkowie
II MIEJSCE
Michał Kurka ze SP w Węgrowie
Jakub Kowalski z ZSP w Mirkowie
III MIEJSCE
Natalia Figiel ze SP w Siedlcu
Maciej Dzwończyk z ZSP w Mirkowie
WYRÓŻNIENIA
Ewa Sozańska, Weronika Kaczmarczyk, Dominika Jasińska, Kacper Rozpędowski (ZSP Długołęka), Wiktoria Kisiel, Anita Płachta (SP Szczodre), Zuzanna Ryś, Julia i Janusz Hubiccy (SP Brzezia Łąka), Gabriela i Jakub Kaszub, Łucja i Ignacy Rusieccy, Marcin Kraszczyński, Kamil Szewczyk, Izabela Zambrowicz, Karolina i Oskar Szydełko, Nina Pelc, Nadia Olejnik, Zofia Radzik, Natalia Kruk, Mateusz i Szymon Kotulscy, Martyna Pióro, Lena Gąsiorowska, Wiktoria Szewczyk, Tobiasz Hałka, Grzegorz Jakubiszyn, Dominika Ryło, Julia Skrobek, Barbara Bagińska (ZSP Mirków).
Dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy i zapraszamy za rok.
Ewa Bronkowska - więcej
Inscenizacja pt. „Bożonarodzeniowa uroczystość poświęcona Prawom Dzieci”
- 14.11.2014 23:20
- 16 grudnia 2013 r. uczniowie klasy II zaprezentowali swoim Rodzicom oraz zaproszonym gościom inscenizację pt. „Bożonarodzeniowa uroczystość poświęcona Prawom Dzieci”.
Scenariusz uroczystości został przygotowany z okazji Świat Bożego Narodzenia, ale nie chodziło w nim tylko o zaprezentowanie tradycyjnych świątecznych zwyczajów, lecz o sprawę dużo ważniejszą. Głównym zamiarem było przede wszystkim zwrócenie uwagi na Deklarację Praw Człowieka i Obywatela, a w szczególności na te, które dotyczą Praw Dzieci. Myślą przewodnią przedstawienia było stwierdzenie, iż „Każdy człowiek, czy to dziecko, czy dorosły ma prawo do godnego życia w pokoju, miłości i poczuciu bezpieczeństwa”. Główną postacią uroczystości był Święty Mikołaj, którego otaczały aniołki. To one czytały zmęczonemu staruszkowi listy z życzeniami oraz prośbami przysyłane przez dzieci z całego świata. W trakcie przedstawienia uczniowie zaprezentowali wiele wierszy oraz piosenek, a podsumowaniem całości było stwierdzenie, iż należy pamiętać, że oprócz praw uczniowie mają też obowiązki wynikające z roli ucznia, dziecka swoich rodziców i człowieka.Wychowawczyni klasy II
Anetta Kędziora - więcej
Podsumowanie sezonu WKS Mirków w JUDO
- 14.11.2014 23:16
- 07.12.2013r. Mikołajkowy Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy KobierzyceDo galerii zdjęć-->
16.11.2013r. II Otwarte Mistrzostwa WKS Śląsk w Judo O Puchar Wójta Gminy Wisznia Mała
W dwóch turniejach nasi judocy pokazali się z najlepszej strony i wywalczyli kilkadziesiąt medali. Na deser zostawiliśmy sobie kwalifikacje klubową. Nasza mała szkoła z Mirkowa zapisała się dużymi literami i zdobyliśmy trzecie miejsce, zgarniając wspaniały puchar.
Wielkie GRATULACJE dla zawodników i TRENERA - więcej
Jesienna wycieczka do Krośnic
- 14.11.2014 23:12
- Jesień rozpoczęliśmy piękną wycieczką do Parku Krajobrazowego w Krośnicach. Uczniowie klasy I, IV, V i VI mieli możliwość obcowania z przyrodą i zgłębiali jej tajniki. Wspólnie uczyli się i świetnie bawili. Z ciekawością czytaliśmy informacje o Dolinie Baryczy. Poznawaliśmy gatunki drzew, wiele ciekawych informacji przekazywał nam leśniczy. Spacerowaliśmy alejkami podziwiając piękny, zabytkowy pałac.Po tak wyczerpującej wędrówce smażyliśmy kiełbaski. Apetyt dopisywał wszystkim. A podczas jedzenia dzieliliśmy się wrażeniami.Wielka atrakcja i niesamowitym przeżyciem był przejazd kolejką wąskotorową. Ta zabytkowa kolejka również nam się podobała.Zabawom nie było końca. Humory dopisywały wszystkim.
Dziękujemy za zorganizowanie wycieczki Pani Irenie Kotarskiej i prosimy o więcej.
Opracowała; mgr Lucyna Ludwiczak- Bugaj - więcej
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
- 14.11.2014 23:08
- Spotykamy się dzisiaj z okazji 88 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Często słyszymy słowa Polska, ojczyzna, jesteśmy Polakami. Na co dzień nie myślimy jednak o tym, co to jest wspólne dobro, poczucie tożsamości, nasza kultura. Może tylko podczas sukcesów naszych sportowców – lub niestety częściej ich porażek – jesteśmy zadowoleni lub niezadowoleni, zaczynamy się denerwować i dobrze że tylko w ten sposób dbamy dziś o honor domu, że możemy żyć w pokoju zabiegając o lepszy byt. W przeszłości nie zawsze tak było. Polacy musieli bronić swojej wolności i godności. Bywało, że ryzykowali życiem.Wiersz Heleny Bocheńskiej „Modlitwa za Polskę”
Do Ciebie Panie w dziejowej godzinie
Głos twego ludu z ziemi polskiej płynie
Wróć nam BOŻE! Ojczyznę kochaną.
W troje rozdartą i w morzu krwi skąpaną
Sto lat znieśliśmy w pokorze.
Wyzuci z ziemi, pogardą kamieni
Twa sprawiedliwość wszystko zwrócić może.
Twoja Opaczność złe w dobre przemieni
Wojna się sroży, lud polski znękany;
Biedny i głodny – kiedy koniec pyta?
Kiedy opadną gniotące kajdany?
Kiedy nam przyszłość jaśniejsza zaświta!
Daj nam wytrwałość, wspomóż nasze siły,
Niech jedność, zgada stale wśród nas gości,
Daj, by się nasze pragnienia spełniły,
Ty sam rządź nami – Boże z wysokości!
Niech nasza Polska wśród narodów stanie
Dzielna i mądra, jednością złączona,
O to Cię prosim z głębi duszy Panie
Ojcowskie ku nam wyciągnij ramiona!
Po 123 latach niewoli zaborczej wielu Polakom na pewno wydać się to mogło czymś niezwykłym, może nawet i nierzeczywistym. A jednak polskie odradzało się naprawdę.
10 listopada 1918 r. Józef Piłsudski po rocznym pobycie w twierdzy magdeburskiej, przybył do Warszawy. Tego samego dnia przystąpiono do rozbrajania żołnierzy niemieckich. Nazajutrz , 11 listopada 1918 r, przekazano Józefowi Piłsudskiemu naczelne dowództwo nad wojskiem i powierzono misję utworzenia Rządu Narodowego.
Uroczystość zakończyliśmy odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Pieśń ta napisana przez Józefa Wybickiego stała się naszym hymnem w 1926 roku. Hymn to jeden z symboli narodowych.
Do galerii zdjęć--> - więcej