• Dar na 100

• 28.05.2019 17:29
      • Przyłączamy się    yes   smiley   www.darna100.pl

• Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim projekcie „Dar na Stulecie”, którego celem jest wyzwolenie dobrej, społecznej energii w ramach przygotowań do setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II.

LICZY SIĘ KAŻDY CZŁOWIEK I KAŻDA WSPÓLNOTA. WOLONTARIAT, WYDARZENIA
        O CHARAKTERZE SPOŁECZNYM, ARTYSTYCZNYM, SPORTOWYM, CHARYTATYWNYM, CZY
        EDUKACYJNYM TO OBSZARY DZIAŁAŃ NA KTÓRYCH KAŻDY MOŻE PRZYŁĄCZYĆ
        SIĘ DO TEGO PROJEKTU.

Wystartowaliśmy w sobotę 18 maja 2019r., w dniu Jego 99 rocznicy urodzin. Uruchomiliśmy specjalną, interaktywną mapę na stronie internetowej WWW.DARNA100.PL , gdzie przez cały rok będziemy zachęcać i rejestrować  inicjatywy/uczynki. Wszystkie te dokonania spiszemy i 18 maja 2020 r. złożymy jako dar na stulecie urodzin Jana Pawła II w jego sanktuarium w Krakowie. Będzie to oddolny wyraz wdzięczności wielu Polaków za dar jego życia i nauczania.

Organizatorami projektu są: Stowarzyszenie Lednica 2000, Stowarzyszenie Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II,  Instytut Tertio Millennio. W ostatnim czasie dołączyli do nas Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej i Forum Hospicjów Polskich oraz Rodzina Szkół im. Jana Pawła II.

Zapraszamy do osobistego włączenia się w ten wyjątkowy projekt!