• Warsztaty makaronowe w grupie III

• 12.06.2019 20:46
      • Chyba każde dziecko lubi pomagać i pracować w kuchni. A jeżeli robią to całą grupą to jest  to prawdziwa zabawa. 7 czerwca grupa 3 uczestniczyła w  warsztatach makaronowych, które poprowadziła Katarzyna Ryniak, specjalistka od makaronu i kuchni włoskiej, zakochana w Italii, absolwentka Universitá di Scienze Gastronomiche w Pollenzo, prywatnie mama naszej Leanne. Podczas prowadzonych zajęć dzieci miały możliwość kulinarnego eksperymentowania i przygotowania kolorowego farfalle.

• Były bardzo zaangażowane, podczas przygotowania ciasta, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić makaron niemalże w każdym kolorze, a barwnikami były wyłącznie naturalne przyprawy i warzywa np. szpinak, burak, papryka, pomidor, kurkuma, czy kakao. Dzieci uczestniczyły w niezwykle spektakularnym tworzeniu kolorowej, kilkumetrowej makaronowej wstęgi. Towarzyszyły temu niesamowite emocje, wstęga wydłużała się w bardzo szybkim tempie i potrzebna była każda para rąk, by ją utrzymać, dlatego podtrzymywały ją niemal wszystkie dzieci. Choć farfalle po włosku znaczy motyl, dzieci formowały z wyciętych kwadratów kokardki, rurki i inne kształty, jakie tylko im przyszły do głowy. Zajęcia te były okazją do wzmocnienia współdziałania miedzy dziećmi. Biorąc udział w warsztatach dzieci rozbudzały swoją pasję kulinarną, rozwijały samodzielność, sprawność manualną oraz  umiejętność planowania i organizowania swoich działań. Bardzo dziękujemy pani Kasi za poświęcony czas i inspirujące zajęcia, które były dla dzieci zarówno zabawą jak i przygodą.

Dorota Podłowska

<---do galerii zdjęć