• Spotkanie z muzyką – akordeon

• 30.04.2019 18:11
      • 28.03.2019r. po raz kolejny w naszym przedszkolu odbyło się „Spotkanie z muzyką”. Tym razem odwiedził nas pan Krzysztof Rajski, który zapoznał dzieci z akordeonem guzikowym.
      • Spotkanie rozpoczęło się od dobrze znanej i lubianej przez dzieci „Dzieńdobrynki”, następnie dzieci zapoznały się z dźwiękiem wydawanym przez akordeon i sposobem gry na tym instrumencie w rytm „walczyka francuskiego”, „karuzeli” i piosenki o krokodylu Gienie. Dzieci poznały budowę akordeonu, funkcje jakie spełnia każdy element instrumentu oraz różne sposoby gry na nim. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach w rytm muzyki, uczyły się tańców ludowych - poloneza, kujawiaka, oberka i krakowiaka, a na koniec poznały zabawną piosenkę o kurkach. Zajęcia z akordeonem, tak jak wszystkie poprzednie spotkania z muzyką, wywarły na dzieciach ogromne wrażenie, sprawiły im mnóstwo radości i zaciekawiły instrumentem jakim jest akordeon.

Katarzyna Ostapska

<----do galerii zdjęć