• "Księżniczka łabędzi"

• 14.03.2019 20:11
      • W czwartek 14 marca przedszkolaki  pojechały do wrocławskiego IMPART-u na spektakl pt. „Księżniczka łabędzi”. Balet Piotra Czajkowskiego przygotowany z myślą o młodszych widzach to niecodzienna okazja dla dzieci aby mogły  spotkać się z piękną muzyką, barwną scenografią, niecodziennymi kostiumami i tańcem.

• Wszystko to połączone w całość  po to, aby opowiedzieć małym widzom pewną historię. Jest to opowieść o pięknej księżniczce zamienionej przez złego czarnoksiężnika w łabędzia. Jednakże opowiedziana w taki sposób, w którym dzieci są nie tylko biernymi odbiorcami, ale w pewnym sensie uczestnikami.  Barwne widowisko działa na zmysły, wyobraźnię, porusza  i rozwija wrażliwość młodego  odbiorcy. Tego niestety nie zapewnią  dzieciom bajki oglądane na ekranie.

Bogumiła Trzęsowska

<-----DO GALERII ZDJĘĆ