• Wizyta policjanta z psem

• 10.03.2019 14:44
      • We wtorek, 05.03.2019r. miało miejsce w przedszkolu szczególne wydarzenie. Dzięki mamie trójki naszych przedszkolaków - Hani, Artura i Filipa odwiedziła nas pani policjant ze swoim psem - Weroniką, dwuletnim owczarkiem belgiskim.

• Pies wywołał wśród przedszkolaków ogromne zainteresowanie, dzieci chętnie głaskały Weronikę, która z zaciekawieniem podchodziła do dzieci i kładła się przy nich. Pani policjant opowiedziała dzieciom o pracy psa w Policji, czym się taki pies zajmuje. Nasz gość opowiedział także o tym, jak wygląda przygotowanie psa do pracy jako pies policyjny. Bardzo ważnym elementem tego spotkania był instruktaż jak należy się zachować, gdy spotkamy na swojej drodze obcego psa, jak powinniśmy się zachować aby nas nie zaatakował. Dzieci dowiedziały się także co powinny zrobić gdy obcy pies je przewróci, jaką pozycję przyjąć by uniknąć ataku. Spotkanie z policjantem było dla dzieci bardzo ciekawym i pouczającym wydarzeniem. Bardzo dziękujemy mamie naszych przedszkolaków za zorganizowanie tego wydarzenia.

Katarzyna Ostapska

<----do galerii zdjęć