• Spotkanie z muzyką - klarnet

• 10.03.2019 13:50
      • 28.02.2018r. w naszym przedszkolu odbyło sie kolejne spotkanie z muzyką. Tym razem dzieci poznały instrument jakim jest klarnet. Spotkanie rozpoczęło się od dobrze znanej dzieciom "Dzieńdobrynki", następnie pan Władek Kwaśnicki zagrał walca, "Polkę Śmieszkę" i "Polkę Dziadka".

• Dzięki wierszykowi dzieci poznały budowę klarnetu, dowiedziały się, że wykonany jest z hebanu, a ustnik z trzciny bambusowej. Dzieci chetnie uczestniczyły w zagadkach muzycznych, świetnie poradzily sobie z odgadywaniem melodii z "różowej pantery" czy "zaczarowanego ołówka". Nie zabrakło również piosenek z pokazywaniem, dzieci udawały grę na różnych instrumentach do piosenki "Sing, sing, sing" oraz wzęły udział w "Gimnastyce z dzieckiem". Na koniec wykonana została dobrze znana dzieciom piosenka "Weź nie pytaj", która skłoniła dzieci do przytulania się i wprowadziła bardzo radosną atmosferę wśród naszych przedszkolaków.

Katarzyna Ostapska

<---do galerii zdjęć