• Przedszkolaki świętują 100-lecie odzyskania niepodległości

• 18.11.2018 15:18
      • Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych. W tym roku obchodzimy je szczególnie uroczyście ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki w czasie kilku ostatnich dni poprzez różne działania poszerzały swoją wiedzę na tematy związane z naszym ojczystym krajem.

• W piątek – 9 listopada razem z całą szkołą przyłączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej” do której zaprosiła wszystkich pani Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży. O godz 11.11 odśpiewaliśmy uroczyście „Mazurka Dąbrowskiego”.  Dzieci w tym dniu przyszły ubrane w nasze barwy narodowe, co niewątpliwie przyczyniło się do tego, że w sposób bardziej świadomy i uroczysty wspólnie świętowały. Nawet maluchy zadziwiły wszystkich znajomością wszystkich zwrotek hymnu oraz powagą z jaką go śpiewały.

Bogumiła Trzęsowska

<----do galerii zdjęć