• Spotkanie z muzyką GITARA TENOROWA  i  BANJO
      • Spotkanie z muzyką GITARA TENOROWA i BANJO

• 18.06.2017 15:34

• „ W oczekiwaniu lata” taki tytuł miało nasze ostatnie „ Spotkanie z muzyką” w tym roku szkolnym. Tym razem gościliśmy panią Monikę – prowadzącą i pana Łukasza Potocznego, który przywiózł dla nas aż dwa instrumenty :gitarę tenorową i  banjo. Instrumenty tak egzotyczne jak ich nazwy :)
      • Pan Łukasz  bardzo ciekawie opowiedział nam o budowie swoich instrumentów, zadał kilka zagadek na temat rodziny instrumentów szarpanych, na które nasze dzieci odpowiadały bezbłędnie. Nasz gość zaprezentował nam próbki swoich umiejętności grając różne style muzyczne(jazz, rumba, rock&roll). Nam najbardziej przypadły do gustu ludowe ballady Wysp Brytyjskich : „Polka Irlandzka”,  bosa nova  z wdziękiem zaśpiewna i zagrana przez naszego gościa.

Na koniec przy wtórze akompaniamentu gitary tenorowej nasze dzieci „wyklaskały” utwór „Swing synkopowy”, który swoim rytmem przypominał bicie serca. Nasze spotkanie zamknęło wspólne odśpiewanie „ Piosenki pożegnalnej”. Na szczęście żegnamy się tylko na czas wakacji i już we wrześniu zapraszamy na kolejną podróż w świat dźwięków i muzyki.

Marta Flis