• IV Przedszkolny Konkurs Recytatorski – eliminacje

• 15.05.2017 12:50
        Wszystkie dzieci
         są takie same -
         lubią skakać na jednej nodze
         i lubią zanudzać mamę.

Wszystkie dzieci
         śpiewają wesołe piosenki
         i byle kamyk,
         i byle szkiełko
         biorą jak skarb
         do ręki.

Podobno dzieci
         bywają niegrzeczne czasem,
         lecz to nie u nas,
         nie w naszym mieście -
         to gdzieś za górą, za lasem.

"Dzieci" - Gellnerowa Danuta

To już czwarty raz kiedy dzieci z naszego przedszkola biorą udział w konkursie recytatorskim. W ubiegłym tygodniu w każdej z grup odbyły się eliminacje do głównego konkursu. Z każdej grupy do IV Konkursu Przedszkolnego Recytatorskiego dostało się trzech przedstawicieli, których zmagania będziemy śledzić w najbliższy piątek, 19 maja. W tym roku tematem przewodnim konkursu są wiersze twórców poezji dla dzieci.

W konkursie biorą udział chętne przedszkolaki, które do udziału w nim przygotowywane są przez swoich bliskich. Konkurs recytatorski jest jedną z form współpracy z rodzicami. Celem tej współpracy jest zachęcanie rodziców do podejmowania wspólnych zabaw z dziećmi, wzmacnianie więzi uczuciowej między członkami rodziny, przygotowanie występu dla innego dziecka, kontakt z poezją dziecięcą i propagowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego z dzieckiem. Wiersze dla dzieci - bawią, uczą i przystępny i prosty sposób przekazują wiedzę naszym maluszkom. Głośne czytanie wierszy dzieciom to mile spędzony wspólnie czas na zabawie i edukacji. Pomaga budować wzajemne relacje i buduje zaufanie.

Marta Flis