• Spotkanie z muzyką w przedszkolu AKORDEON

• 15.11.2014 03:33
      • Na listopadowy koncert ,Pani Kasia Kurczewska przybyła wraz z gościem specjalnym, Panem Norbertem Boczkowskim, który grał dla nas na akordeonie. Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie „Jak to się dzieje, że akordeon wydaje różne dźwięki”.
        Zatańczyliśmy „Walczyka Francuskiego” oraz „Flik Floka”. Następnie przenieśliśmy się do Rosji i poznaliśmy „Kozaka”, „Czarne Oczy” oraz „Kalinkę”. Nie zabrakło również tańców ludowych takich jak „Polonez”, „Kujawiak”, „Krakowiaczek”, „Taniec Góralski”.
        Naśladując głos kury wspólnie zaśpiewaliśmy „Polkę kogucią”. Pani Kasia, okazała się mistrzynią w kurzym gdakaniu, co wprawiło dzieci w zachwyt.
        Nie zabrakło również nawiązania do zbliżającego się Święta Niepodległości 11 listopada. W ogromny skupieniu wysłuchaliśmy, niezwykle przejmującej pieśni żołnierskiej „Wojenko, wojenko.”
        Na koniec, aby podnieść trochę nastrój, dzieci nauczyły się piosenki „Dwa malutkie jeże”, inscenizowanej ruchem. Wprawiło to wszystkich w radosny nastrój, który towarzyszył nam przez cały dzień. (05.11.2014r.)