• Spotkanie z muzyką ZWIERZAKI

• 23.11.2021 20:17
      • W poniedziałek – 22 listopada, odbyło drugie w tym roku szkolnym spotkanie z muzyką. Tym razem gościem specjalnym była pani Paulina Jeżewska, która zaczarowała nas swoim pięknym, dźwięcznym głosem. Tematem przewodnim koncertu były zwierzęta domowe – a głównie psy i koty. Ale poza piosenkami (m.in. „Kołysanka dla  kotka”, „Daj złociaka na zwierzaka” - piosenka o pomocy schroniskom dla zwierząt),  które pięknie zaśpiewała pani Paulina była też wspólna wymiana wiadomości i doświadczeń.
      • Jak się okazało bardzo wiele naszych dzieci ma pieski, kotki albo i jedno i drugie. Dzieci miały też wiedzę na temat jak należy opiekować się zwierzętami. Najmłodsze przedszkolaki  mogły się dowiedzieć od starszych kolegów i pani Aliny, która prowadziła koncert,  jakie obowiązki wiążą się z posiadaniem zwierzęcia, a także tego, że decyzja o zwierzątku w domu musi być przemyślana, bo wraz z nią bierzemy odpowiedzialność za naszego czworonoga jak za członka rodziny.

Koncert  zakończyliśmy piosenką z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia oraz misiowym tańcem przytulańcem.

Bogumiła Trzęsowska