• Warsztaty z robotyki pt. "Międzyplanetarne wyzwania"

• 17.11.2021 21:42
      • W środę 17 listopada odbyły się warsztaty z robotyki pt. "Międzyplanetarne wyzwania" (starszaki grupa III i IV). Głównym celem warsztatów było zapoznanie dzieci z technikami kreatywnego działania i zaprezentowanie możliwości, jakie daje innowacyjne myślenie.

• Zajęcia rozpoczęły się dosłownie od bombowej rozgrzewki twórczej, której głównym celem było pobudzenie kreatywnego myślenia. Tykająca bomba pomogła dzieciom skoncentrować się na przyszłych zadaniach twórczych.

Następnie dzieci odświeżyły sobie wiadomości na temat Układu Słonecznego. Kolejna część zajęć to, wymagający współpracy w parach, spacer kosmiczny oraz gromadzenie próbek badawczych z innych planet.

Praca projektowa w małych grupach, pochłonęła dzieci całkowicie. Zadaniem było zaprojektowanie i skonstruowanie łazika, wykorzystując do tego różne materiały plastyczne oraz nieużytki. Jeszcze długo po zakończeniu warsztatów, dzieci dopracowywały swoje modele. Prace konstrukcyjne zajęły dzieciom ponad 4 godziny, podczas których ich kreatywność rozkwitła niczym kwiat. Efekty pracy zespołowej można podziwiać w galerii.

Anna Mikołajczak

grupa III-->