• Konkursy informatyczne - wyniki

• 02.12.2020 05:17

• W listopadzie trwały eliminacje do Pix Programming Challenge. To międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Miło jest nam poinformować, że do półfinałów tego konkursu dostali się:
        1. Kacper Trębacz z 7B
        2. Tymon Paterek z 6A

• Serdecznie gratulujemy! Trzymamy kciuki 5 grudnia (sobotę), kiedy chłopcy będą brali udział w półfinałach konkursu.

Nasza szkoła brała również udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR. To polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w ponad pięćdziesięciu krajach na całym świecie.

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia analitycznego, algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja umiejętnego posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Wystartowało w nim 21 uczniów z naszej szkoły. Jesteśmy już po wstępnych wynikach. W naszej szkole najlepsi okazali się uczniowie:

w kategorii Junior (klasy VII-VIII)

1. Łucja Rusiecka 7b       92,25
        2. Adam Gocel 8a            73,25
        3. Karol Maliga 8a            65
        4. Magdalena Buczak 7a  63,75

w kategorii Benjamin (klasy IV-VI)

1. Tymon Paterek 6a    54,25
        2. Mateusz Luto 6b      50