• Nieziemska atmosfera w przedszkolu

• 11.06.2021 23:48
      • Podczas tygodnia o kosmosie w naszym przedszkolu panowała „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć przedszkolaki poznały wiele nowych zagadnień. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest astronauta i jak wygląda jego życie na stacji kosmicznej, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy, co to są gwiazdozbiory oraz fazy księżyca. Dzieci poznały sylwetkę astronoma, Mikołaja Kopernika, oraz narzędzia, które służą do obserwacji nieba: lunetę i teleskop.

Wspaniałą atrakcją okazały się zajęcia praktyczne. Na sali gimnastycznej, powstał gigantyczny Układ Słoneczny z wykorzystaniem dmuchanych modeli planet i Słońca. Za pomocą suszarki i balonów stworzyliśmy tunel powietrzny, mogliśmy wówczas podziwiać wirujący pierścień z balonów, który zachwycał barwami. Skonstruowaliśmy balonowy prom kosmiczny i nadmuchaliśmy balon - dosypując sodę do octu. W przyciemnionym pomieszczeniu, wykorzystując latarkę-Słońce i styropianową kulę- Księżyc, dzieci  obserwowały zmieniający się wygląd „Księżyca”.

Podczas zajęć plastycznych przedszkolaki wykonały statki i rakiety kosmiczne. Powstała również mega plansza Układu Słonecznego.

Wreszcie wszyscy wrócili szczęśliwie na Ziemię.

• Anna Mikołajczak

grupa I Kosmiczny tydzień-->