• Tydzień z muzyką w przedszkolu

• 11.06.2021 22:15
      • Tydzień z muzyką w przedszkolu obfitował w wiadomości muzyczne i przeżycia artystyczne. Dzieci miały okazję nie tylko do wspólnego muzykowania i rozwijania umiejętności wokalnych, ale także do trochę szerszego zagłębienia się w tematyce z muzyką związanej.

Przedszkolaki w sposób dostosowany do wieku poznawały różne instrumenty muzyczne, dowiedziały się co to jest orkiestra i jakie instrumenty w niej grają oraz jaką rolę pełni w niej dyrygent. Po co są nuty i kto musi je znać, a także co to takiego jest klucz wiolinowy i czy można nim coś zamknąć.
      • Mogły posłuchać na żywo jakie dźwięki wypływają spod smyczka skrzypka (a konkretnie skrzypaczki), a nawet same spróbować zagrać na tym instrumencie. Starsze dzieci zapoznały się z gamą C-dur, a także grały ją na dzwonkach oraz na słoikach. Tak, tak, bo okazuje się że muzyka jest wszędzie, a wypełnione wodą naczynia również wydają piękne, czyste dźwięki i można na nich grać. Na koniec dzieci zagrały prostą, znaną wszystkim piosenkę „Wyszły w pole kurki trzy” na kolorowych dzwonkach.

Konstancja Resler

Bogumiła Trzęsowska