• Warsztaty o kosmosie

• 20.03.2021 20:31
      • W marcu odbyły się długo wyczekiwane warsztaty o kosmosie. Podczas spotkania pani Marta i pan Łukasz wprowadzili dzieci w tajemniczy świat kosmosu. Było to wspaniałe podsumowanie kosmicznego tygodnia, podczas którego przeprowadziliśmy wiele eksperymentów.

Na spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się jak powstało Słońce i Księżyc oraz o tym, że nocne niebo i widoczne na nim gwiazdy, to prawdziwy wehikuł czasu. Dzieci utrwaliły zdobyte wiadomości na temat Układu Słonecznego, a dzięki tabletom mogły wyszukać i obejrzeć każdą planetę.
      • Wielką atrakcją okazał się księżycowy spacer z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Dzieci mogły też podziwiać, prawdziwych rozmiarów kosmiczny łazik, który w  wirtualnej formie pojawił się na sali. Nie mogło też zabraknąć naszego hitu z ostatnich dni " W układzie słonecznym". Na koniec obejrzeliśmy filmik o statku kosmicznym, jego załodze, zobaczyliśmy jak śpią astronauci i co jedzą na obiad.

Przedszkolaki , wykazały się ogromną wiedzą, z zaangażowaniem brały udział w zadaniach, zadawały mnóstwo błyskotliwych pytań.

Anna Mikołajczak

grupa I -->