• Park jurajski – mega makieta i wielki wybuch wulkanu

• 20.03.2021 18:14
      • W pierwszym tygodniu grudnia, wszystkie grupy przedszkolne, realizowały temat „W świecie dinozaurów”. Dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Kiedy żyły dinozaury i jak wyglądał wtedy świat? Dlaczego dinozaury wyginęły? Na czym polega praca paleontologa? Poznaliśmy produkty powstałe wskutek chemicznej przeróbki węgla. Dzieci porównywały wnętrze kopalni soli i kopalni węgla kamiennego.

Dla starszaków największym i jednocześnie, najbardziej ekscytującym wyzwaniem, okazał się projekt edukacyjny pt. „Park jurajski”. Przez cały tydzień dzieci budowały olbrzymią makietę prehistorycznego świata dinozaurów. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Wielki finał epoki dinozaurów – to spektakularny wybuch wulkanu. W galerii zdjęć można obejrzeć, kolejne etapy powstawania makiety.

• Teraz czekamy na powrót do przedszkola i możliwość podzielenia się naszymi doświadczeniami. Makieta, w przeciwieństwie do prawdziwego świata dinozaurów, przetrwała i czeka na kolejne wybuchy w innych grupach.

Anna Mikołajczak

Park jurajski-grupa I-->