• Przygotowania mikołajkowe i wizyta Świętego Mikołaja

• 23.12.2020 12:41
      • Najważniejszym wydarzeniem przedszkolnym, jest wizyta Mikołaja. Na początku grudnia, wszystkie grupy przedszkolne rozpoczęły przygotowania do tego wspaniałego dnia. Dzieci ubierały choinki, robiły łańcuchy, pisały listy, dekorowały sale i korytarze. W obu zerówkach pojawił się również Kalendarz adwentowy ze specjalnymi, świątecznymi zadaniami.

Najstarsze przedszkolaki wybrały się na pocztę, aby wysłać listy do Świętego Mikołaja. Listy oprócz rysunków z wymarzonymi podarunkami, zawierały również obszerne życzenia (pisane przez dzieci), skierowane specjalnie do Mikołaja.
      • Nie trzeba było długo czekać na reakcję Mikołaja, który zaraz na drugi dzień, odpisał na list. Mikołaj dziękował dzieciom za wspaniałe życzenia i obiecał, że przybędzie do przedszkola w poniedziałek 7 grudnia. Tak, też się stało. Zaraz po śniadaniu, pod choinką w każdej grupie, czekały na dzieci prezenty, a sam Mikołaj stał za oknem i przesyłał dzieciom pozdrowienia, w swoim niepowtarzalnym stylu: Ho, ho, ho Wesołych Świąt….

Dziękujemy wszystkim Pomocnikom Mikołaja, za dostarczenie paczek dla wszystkich przedszkolaków.

Anna Mikołajczak

Mikołajki – I grupa-->