• Przedszkolaki i energia, czyli skąd się bierze prąd

• 13.12.2020 13:39
      • Prąd - tak ważny i potrzebny, a na co dzień rzadko się zastanawiamy nad tym ile urządzeń od niego zależy. Kolejny tydzień listopada upłynął nam właśnie na sprawdzeniu jak działają niektóre z urządzeń elektrycznych i ile korzyści z nich płynie. Można powiedzieć, że był to nie tylko bardzo pouczający ale i smaczny temat. A dlaczego smaczny? To właśnie za sprawą różnych urządzeń elektrycznych, dzięki którym przedszkolaki robiły m.in.: pyszny zdrowy sok gofry, watę cukrową.

Dzieci mogły w praktyce sprawdzić jak są zbudowane różne urządzenia, jak działają i jak należy się z nimi obchodzić. A ile było radości przy smakowaniu wszystkiego, co wspólnie zrobiliśmy. Dzieci poznawały działanie latarki oraz wykorzystały ją do różnych odkrywczych i pasjonujących zabaw. Ważną sprawą było też bezpieczeństwo – każdy przedszkolak musi wiedzieć, że prąd choć tak użyteczny może też być niebezpieczny, jeśli niewłaściwie będziemy z niego korzystać.
      • Starsze przedszkolaki rozmawiały również o tym skąd się bierze prąd, poznawały różne źródła energii, a także rozmawiały o potrzebie oszczędzania energii. Były również jakże lubiane przez dzieci EKSPERYMENT – sprawdzaliśmy które są dobrymi przewodnikami ciepła, a które są izolatorami (drewno, metal, szkło i plastik).

Bogumiła Trzęsowska

I grupa elektryczność-->

II grupa elektryczność-->

III grupa elektryczność--> już wkrótce