• Dzień Życzliwości w Przedszkolu

• 09.12.2020 23:10
      • „Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”

Tolmann Pesch

21 listopada obchodzony jest jako Świtowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto to jest wpisane na stale do kalendarza wydarzeń naszego przedszkola, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest :

• potrzeba szacunku,
        • serdeczności,
        • uśmiechu,
        • mówienie dobrych słów,
        • niesienie bezinteresownej pomocy innym.
      • W trakcie zajęć zorganizowanych wokół tego tematu w oparciu o czytane utwory i analizę treści, ilustracje, wspólne rozmowy dzieci starały się odpowiedzieć na pytania: Co to jest życzliwość? Jak być życzliwym? Jak okazywać życzliwość w życiu codziennym? W trakcie zajęć poznały także historię powstania Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Bez względu na różnice, które są między nami należy okazywać wszystkim szczery uśmiech. Mała rzecz, a potrafi odmienić dzień innej osoby.

To nie tylko szczerość wobec ludzi, chęć niesienia im pomocy, otwartość na problemy innych ludzi. Życzliwość to również uśmiech jakim obdarzamy drugą osobę, to cieple słowa, które do niej kierujemy. Życzliwość to otwartość na drugiego człowieka. Podsumowaniem zajęć było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej, która  przedstawiała słońce ze szczerym uśmiechem i oczami,  patrzącymi na drugiego człowieka.

Celem zajęć było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych.

Elżbieta Hołodiuk

Do galerii zdjęć-->