• Dbamy o zdrowie z Małym Misiem

• 13.12.2020 11:58
      • Nasze przedszkole bierze udział w programie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach cyklu, wszystkie grupy przedszkolne przeprowadziły zajęcia o tematyce prozdrowotnej pt. "Dbamy o zdrowie z Małym Misiem" - za ten moduł, każda z grup otrzymała certyfikat. Dzieci wspólnie z Małym Misiem obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk oraz Dzień Zdrowego Śniadania.
      • Tworząc obrazkową mapę myśli - dzieci szukały odpowiedzi na pytania: Czym jest zdrowie?; Co znaczy być zdrowym?; Jak należy dbać o zdrowie?. Poznaliśmy Piramidę Zdrowia, następnie dzieci same komponowały poszczególne jej piętra. Podczas zajęć gimnastyki, pani Estera zadbała o odpowiednią porcję ruchu na cały dzień.

We wszystkich grupach odbyły się również zajęcia kulinarne, promujące zdrowe odżywianie, dzieci komponowały swoje szaszłyki, kanapki oraz sałatki. Nie zabrakło też zdrowych przekąsek w postaci chipsów owocowych: jabłkowo-gruszkowych. Zgromadzone okazy warzywne i owocowe, wykorzystaliśmy do przeprowadzenia zajęć matematycznych: klasyfikowania, porównywania liczebności zbiorów, przeliczania.

Anna Mikołajczak

Grypa I dba o zdrowie-->