• Przedszkolaki w teatrze lalek

• 13.01.2019 18:30
      • 11 stycznia - w piątek wszystkie grupy przedszkolne udały się do Wrocławia na przedstawienie pt. „Babcia na jabłoni”. Spektakl powstał na motywach powieści austriackiej pisarki Miry Lobe. Jest to piękna – wzruszająca, momentami zabawna opowieść o małym chłopcu i jego niezwykłej babci.

• Babcie jak wiadomo są niezastąpione, jednakże nie wszystkie dzieci mają to szczęście by je mieć. Antek babci nie miał, choć bardzo chciał, więc ją sobie wymyślił. Babcia ta mieszka na drzewie, poluje na tygrysy, ujeżdża dzikie konie, walczy z piratami. Jest co prawda nieco zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. I co najważniejsze zawsze ma czas dla wnuka.  Jednakże pewnego dnia jej miejsce zajmuje pewna miła starsza pani, która zamieszkuje w sąsiednim domu i zaprzyjaźnia się z Antkiem.

Niewątpliwie ogromnym atutem przedstawienia jest liczna obsada, bogata scenografia, porywająca muzyka Krzesimira Dębskiego, a także efekty świetlne. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły rozwój wydarzeń na scenie i mimo, że spektakl trwał 90 min, to nikt się nie nudził.

Bogumiła Trzęsowska

<-----do galerii zdjęć