• ZAJĘCIA EDUKACYJNE  we wrocławskim ZOO
      • ZAJĘCIA EDUKACYJNE we wrocławskim ZOO

• 20.04.2016 17:05
      • 10 marca klasy I-IV i V-VI  uczestniczyły w zajęciach warsztatowych „Kruchy lód- krucha przyszłość”.

Dzieci dowiedziały się o różnicach między biegunem północnym a południowym, czyli ARKTYKĄ  a ANTARKTYKĄ. Jak tam jest? Jakie zwierzęta tam żyją?. Okazuje się, że problem globalnego ocieplenia najbardziej dotyka  najzimniejszych obszarów naszego globu ...
      • Uczestnicząc w zajęciach uczniowie poznali „ zmartwienia” niedźwiedzia polarnego, czyli zagrożenia dotyczące Arktyki. Dowiedzieli się, , co można zrobić, by uratować niedźwiedzia polarnego i jego sąsiadów i że ich codzienne  decyzje/ np. segregowanie śmieci, oszczędzanie prądu, wody, ../ mają naprawdę globalny wpływ na  skutki ocieplenia .

Między warsztatami uczniowie obejrzeli AFRYKARIUM, a wychodząc z ZOO zatrzymali się w edukacyjnym pawilonie multimedialnym” KLIMAT, , ZWIERZETA, LUDZIE”- gdzie  poprzez interaktywną zabawę uczyły się jak zmieniać swoje codzienne nawyki, by stać się bardziej przyjaznymi środowisku.

Irena Kotarska