• 10.05.2016 18:00
      • W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny upłynął nam pod znakiem działań ekologicznych.Pod hasłem „Nie bądź jednorazowy, czyli jak ograniczyć produkowanie śmieci” - uczniowie naszej szkoły projektowali torby na zakupy wielokrotnego użytku.  Pisali lub rysowali LISTY DLA  ZIEMI w ramach  ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o klimat”, która zwraca uwagę  na niepokojące zmiany klimatyczne i promuje gospodarkę niskoemisyjną oraz zrównoważony transport (szczegóły akcji:   http://listydlaziemi.pl/o-akcji)....

• Powstały również, aby zachować tradycję ludową przepędzania zimy, niezwykłe Eko- Marzanny, które były wykonane oczywiście z materiałów recyklingowych.

Po warsztatach literacko - plastycznych nastąpiła akcja w plenerze. Wesoły i kolorowy pochód z Eko-Marzannami przeszedł ulicami  Mirkowa - wywołując aplauz mieszkańców.

A wspaniałym uwieńczeniem Pierwszego Dnia Wiosny było ognisko z kiełbaskami, które wszystkim smakowały wyśmienicie.

Marta Lejman-Trzcińska

Pierwszy Dzień Wiosny!.