• Raport z realizacji programu edukacyjnego ,,Mamo, tato, wolę wodę!”

• 23.06.2016 22:48
      • Nasze przedszkole im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie wzięło udział w programie edukacyjnym „Mamo, tato wolę wodę” . Zajęcia odbywały się we wszystkich trzech grupach w kwietniu oraz na przełomie maja i czerwca 2016 r.

Jest to już 8 edycja programu edukacyjnego prowadzonego przez Żywiec Zdrój przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Jego celem jest edukacja dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska.

Zagadnienia zawarte w programie nie są nam obce, realizowaliśmy je w naszej placówce już od kilku lat. Zachęcamy dzieci do tego aby zamiast różnych kolorowych, słodkich napojów wybierały wodę. W każdej sali mamy też dystrybutory z wodą dostępną dla wszystkich.

Dzieci razem ze Zdrojkiem oraz Wodnymi Superbohaterami – Zosią i Krzysiem poznawały kolejne zagadnienia związane z wodą, wspólnie się bawiły, śpiewały, rysowały, a także przeprowadzały eksperymenty badawcze i doświadczenia z wodą. Poprzez praktyczne działania dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat roli wody, właściwego odżywania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wróć do listy artykułów