• Pasowanie na Przedszkolaka

• 05.12.2015 11:11
      • W Przedszkolu im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Mirkowie 3 grudnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Liczni goście przybyli na to spotkanie – na Przedszkolne Pasowanie, aby podziwiać najmłodszych członków naszej gminnej społeczności. W uroczystościach wzięli udział rodzice oraz goście specjalni: Wicewójt Gminy Długołęka Pani Halina Szydłowska, Przewodnicząca Komisji Oświaty Pani Urszula Zalewska oraz Sołtys Mirkowa Pani Barbara Sobocińska...
      • Z tej okazji trzy i czterolatki z grupy I i II przygotowały program artystyczny pod opieką Anny Niedbały, Bogumiły Trzęsowskiej oraz Ewy Wojewody, przy wspaniałym akompaniamencie Anny Chałady.

Ten wyjątkowy dzień zapisze się w naszej pamięci, jako radosne i „słoneczne” wydarzenie grudniowego popołudnia.  Wszystko to za sprawą małych artystów, którzy wcielili się w role aktorów, muzyków oraz tancerzy. Dzieci z wielki urokiem i przejęciem recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Z kolei licznie zgromadzona publiczności nie zawiodła i nagrodziła wszystkie występy gromkimi brawami.

Całość  uwieńczyła Ceremonia Pasowania na Przedszkolaka, którą poprowadziła Dyrektor Edyta Podyma.  Najpierw przysięgę złożyły dzieci, w ślad za swoimi pociechami przysięgę złożyli również rodzice. Następnie Dyrektor „zaczarowanym” ołówkiem pasowała każde dziecko na przedszkolaka.

Nasi wspaniali artyści spisali się na medal i na zakończenie otrzymali rożki obfitości. Również goście specjalni doceniając starania przedszkolaków, obdarowali dzieci licznymi upominkami.

Dzieciom gratulujemy odwagi i przebojowości, a wszystkim gościom dziękujemy jeszcze raz za przybycie i wspaniały doping.

Anna Niedbała